Do 10 grudnia potrwają pokazy filmowe i dyskusje z naukowcami i filmowcami. W Opolu rozpoczął się festiwal Zrównoważony Rozwój na HumanDOC. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.
– Połączenie dobrego kina z refleksją na tematy globalne sprawia, że festiwal Zrównoważony Rozwój na HumanDOC jest innowacyjnym wydarzeniem, które ma realny wpływ na naszą przyszłość. Bo wiedzieć więcej to podejmować lepsze wybory i skuteczniejsze działania – piszą organizatorzy wydarzenia.
Festiwalowe filmy są już dostępne są na platformie vod.humandoc.pl i do 10 grudnia można je oglądać bezpłatnie. W poniedziałek rozpoczęły się też pokazy stacjonarne w Opolu. Filmy zobaczyć będzie można w Collegium Civitas, klubokawiarni OPO i w Studenckim Centrum Kultury.
Po co nam zrównoważony rozwój?
Lokalna edycja festiwalu skierowana jest głównie do młodzieży licealnej i studentów pierwszych roczników, a także wszystkich zainteresowanych kwestiami zrównoważonego rozwoju. Pokaz połączone są z promocją powstającego przedmiotu – Zrównoważony Rozwój i multimedialnego podręcznika.
Projekt realizowany jest przez Fundację HumanDOC razem z badaczami z Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Dzięki tej współpracy powstanie nowy przedmiot, który ma przygotować przyszłych absolwentów do lepszego rozumienia kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem i zmianami klimatycznymi.
Organizatorzy zapraszają na pokazy w Studenckim Centrum Kultury oraz w kawiarni OPO. A online- na FB festiwalu odbywać się będą rozmowy z twórcami filmów w tym z twórcami dokumentu „Nawet po śmierci” oraz z Mette Hoffman Meyer, producentką „Why plastic”, filmu, który pokazuje jak wielkie koncerny niszczą środowisko.
Harmonogram dostępny jest pod adresem vod.humandoc.pl oraz na FB festiwalu – Opolska edycja XII MFFD- Zrównoważony Rozwój na HumanDOC.
Zrównoważony Rozwój na HumanDOC promuje projekt „Wprowadzenie edukacji z zakresu zrównoważonego rozwoju na wybranych uniwersytetach w Polsce”, który korzysta z dofinansowania o wartości 188 060,40 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG na lata 2014 – 2021.
Projekt „Wprowadzenie edukacji z zakresu zrównoważonego rozwoju na wybranych uniwersytetach w Polsce” jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Fot. Festiwal HumanDOC