Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim, realizując projekt „Samorządy mają głos”, przeprowadził wybory do samorządu szkolnego. Wybrano także rzecznika praw ucznia.

Jedna z sal lekcyjnych w ciągu dnia stała się lokalem wyborczym. Swój głos przychodzili oddać gimnazjaliści, licealiści, a także nauczyciele oraz dyrekcja placówki.

Młodsi oddali tylko głos na rzecznika praw ucznia, gdyż w tym roku zabrakło chętnych wśród gimnazjalistów do startu w wyborach. Uprawnionych do głosowania było 313 osób, jednak swój głos oddało tylko 239 osób. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się anglista Roman Partykowski, który będzie pomagał uczniom już trzecią kadencję.

W wyborach do władz samorządu uczniowskiego zagłosowało 129 osób, a prawo do głosu miało 178.  Kandydaci, którzy zdobyli najwyższą ilość głosów, stali się pełnoprawnymi, szkolnymi samorządowcami. Wśród nich wg ilości głosów znaleźli się: Michał Czernia (53), Martyna Radlak (40) i Tobiasz Rychlik (26).

– Wystartowałem w tegorocznych wyborach, ponieważ uważam, że szkoła jest nie tylko od nauki, ale też od tego, żeby zintegrować się z innymi. Stwierdziłem, że mógłbym zrealizować kilka moich pomysłów. Mam nadzieję, że te plany pozwolą uczniom chociaż na chwilę odpocząć od nauki i poznać bliżej swoich rówieśników – opisuje zdobywca najwyższej ilości głosów, Michał Czernia.

Głosowanie przeprowadzono dzięki projektowi „Samorządy mają głos” realizowanemu w ramach uzyskanego certyfikatu „Szkoły Demokracji”.

Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja złożona z przedstawicieli Koła Młodych Aktywistów w składzie: Monika Komainda, Julia Kocoń, Marcin Bawołek oraz Marcin Luszczyk. Koordynatorem była opiekunka samorządu, Anna Babicka.

Fot. Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie