Zapraszamy do udziału w VII Ozimskiej Nocy Teatralnej. Już w sobotę 26 maja od godz. 18:00 na ozimskiej scenie będzie można zobaczyć pięć arcyciekawych, by nie powiedzieć, rewelacyjnych (no cóż, powiedzieliśmy to jednak), zawsze realizowanych z ogromna pasją wybranych specjalnie dla Was przedstawień. 

Patronem Nocnika Teatralnego jest Burmistrz Ozimka.
Sponsorem wydarzenia jest Apteka Antosik z Ozimka.
Patronat medialny nad przeglądem sprawuje Tygodnik Ziemi Opolskiej.
Organizatorem nocy jest Dom Kultury w Ozimku.

Wstęp wolny wraz z poczęstunkiem, a możliwości rekreacyjne podczas przerw w wystawianiu – doskonalone.

Spektakle biorące udział w tegorocznej edycji Nocnika Teatralnego:

„Gwoli jakiejś tajemnicy” (realizacja: Teatr Tetraedr) – młodzi aktorzy zmierzają się z wymagającym przewodnikiem, jakim jest W. Gombrowicz, po świecie natury człowieka – pokrętnej, pełnej pozorów, fałszu, cynizmu, ze skłonnością do prowadzenia gier. W świecie „pachnącym wrzosem i miętą, a jednak dziwnie nieprzekonywającym”. Aktorzy żonglują wokół sprzecznych uczuć – oczarowania i niezrozumienia, hierarchii wyższości i niższości, rasy i wiary, stanu wyobcowania i pragnienia „przynależności”. Przez taki tygiel przeprowadzony jest młody, dojrzewający człowiek, pełen ufności i szlachetnych pobudek. Jest to opowieść „inicjacyjna”, o „przekroczeniu” dzieciństwa. „Biedne dziecię, okropnie cierpieć będzie, gdy dojdzie do świadomości. Dokona się w nim wówczas coś w rodzaju wewnętrznego pogromu”.

„Mamy problem” (w wykonaniu Magdaleny Bochan-Jachimek) jest spektaklem skierowanym do szerokiej publiczności, ze szczególnym uwzględnieniem rodziców, a także osób planujących potomstwo. Premiera spektaklu odbyła się w Teatrze Gdynia Główna 15 kwietnia 2016 r. Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i uzyskał wysoce pozytywną recenzję. Grany jest zazwyczaj przy pełnej widowni, żywiołowo reagującej na przedstawienie. Jest to spektakl, który w śmieszny, ale i wzruszający sposób pokazuje rewolucję spowodowaną pojawieniem się potomka.

„Audycja” (Teatr Ecce Homo). Ostatni eksperyment w Teatrze Ecce Homo. Tym razem to połączenie sił z Kompanią Teatralną Mamro. Autorem scenariusza jest Grzegorz Reszka, a reżyserem: Piotr Wawer. „Audycja” jest brawurową komedią pomyłek, która dzieje się w studio radiowym podczas nagrania. Jednak nic tutaj nie idzie tak jak powinno. Brakuje aktorów, zaginęły nagrania z muzyką, zdarzają się chwilowe wyciemnienia z powodu braku światła, a nade wszystko w studiu jest piekielnie gorąco…

„Cudzołożnice” (Fundacja Banina, spektakl w wykonaniu Adriana Tatrockiego): pokażemy perypetie mężczyzny przed 30, opowiadającego o związkach z kobietami, podsumowującego swoje życie uczuciowe i erotyczne. Opowieść napisaną przez Jerzego Pilcha w połowie lat 80. przenosimy w realia dzisiejsze, adaptując ją. Czy Gustaw to zdesperowany człowiek łkający o uczucia, czy może samotny satyryk? Zapraszamy na spotkanie przepełnione humorem, ironią, goryczą, skąpane w dobrej whiskey. Jak mówi reżyser: „to najbardziej osobisty spektakl, jaki dotychczas zrobiłem, kobiety zapewne będą się śmiać… Mężczyźni? Nie sądzę.”

„Gnienie” to autorski spektakl Grupy Artystycznej Teatr T.C.R. Tym razem Marcin Stachoń napisał dramat, który rozgrywa się w ośrodku pragnień i antyszambrowań. Bohaterowie w oczekiwaniu na wymarzone życie zabierają nas na panoramiczną wycieczkę po swoim wyłażonym życiu. „Gnienie” to karuzela wielkości Saturna, która kręci się w otwartej butelce szukając wyjścia z sytuacji, poszukując szczęścia i ścigając pragnienia. Pragnienia, które zderzają się z rzeczywistością i słychać już tylko dźwięk gnienia blachy…

Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Zapraszamy!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.