Początek stycznia to dobry okres na planowanie długich weekendów. Pomożemy i wskażemy, kiedy wykorzystać należny nam urlop.
Pierwsza okazja do dłuższego odpoczynku przydarzy się w nadchodzący weekend. W sobotę, 6 stycznia, przypada Święto Trzech Króli. Zgodnie z Kodeksem Pracy przysługuje nam dzień wolny. Można go wykorzystać w poniedziałek (8 stycznia). Będą to tylko trzy dni, lecz mogą się okazać przydatne do regeneracji, gdyż następny długi weekend dopiero w Wielkanoc.
Ferie zimowe dla uczniów przypadają w tym roku w pierwszej turze (15–28 stycznia). Uczniowie będą mieli dwa tygodnie czasu wolnego, jednak szkoły zapewnią dodatkowe zajęcia dla chętnych.
Święta wielkanocne obdarzą nas tylko dwoma dniami wolnymi, z czego jeden wypada w niedzielę, więc możemy wziąć dodatkowy dzień wolny 3 kwietnia (tuż po Poniedziałku Wielkanocnym).
Najdłuższy okres wolny wypada w maju. Wystarczy, że wykorzystamy trzy dni urlopu (30 kwietnia, 2 i 4 maja), a będziemy cieszyć się tygodniowym relaksem przy grillu.
31 maja wypada Boże Ciało. Jeden dzień wolny w piątek zaowocuje czterodniowym urlopem.
Wakacje rozpoczną się 22 czerwca i potrwają do 3 września. W tym okresie obchodzić będziemy Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia – środa). Dwa dni urlopu przed bądź za świętem wzbogacą nas o pięciodniowy okres wolny.
Wszystkich Świętych wypada w czwartek, więc możemy skorzystać z okazji i zrobić sobie wolny piątek. Za Święto Niepodległości, które wypada w niedzielę, przysługuje nam dzień wolny. Możemy go na przykład wykorzystać w dniu urodzin bądź przedłużyć sobie któryś weekend.
Wigilię obchodzić będziemy w poniedziałek, więc możemy wziąć urlop w tym dniu oraz w trzech dniach po świętach (27,28 i 31 grudnia). Odpoczynek wydłuży się do 11 dni, ale to już jest zależne od liczby dni wolnych, których nie wykorzystaliśmy w ciągu całego roku.