I liga: Odra Opole podejmie spadkowicza z Ekstraklasy

Odra Opole – GKS Tychy 2:1   © Tomasz Chabior

Sandecja Nowy Sącz to drugi rywal, przeciwko któremu w bieżącym sezonie zagra Odra Opole. Spotkanie 2. kolejki I ligi odbędzie się na stadionie przy ul. Oleskiej, a jego początek zaplanowano na godz. 18:00.

Udaną inaugurację sezonu mają za sobą niebiesko-czerwoni, którzy tydzień temu pokonali u siebie 2:1 GKS Tychy. Decydująca o ich zwycięstwie bramka padła w doliczonym czasie gry. Przegrywającą 0:1 Odrę po trzy punkty poprowadzili młodzieżowcy i rezerwowi. Na 1:1 w 50. minucie trafił młodzieżowiec Mateusz Czyżycki, a zwycięskiego gola zdobył Hiszpan Ivan Martin, który na boisku pojawił się kilkanaście minut wcześniej. Dośrodkował mu inny rezerwowy – Sebastian Bonecki.

– Cieszą mnie dwie rzeczy. Przede wszystkim postawa zawodników, którzy wchodzili na boisko. Przy drugiej bramce Bonecki fantastycznie podał do Ivana. Druga rzecz to występ trzech młodzieżowców w pierwszym składzie. Czyżycki strzelił bramkę, Szota grał solidnie, a Moder spełnił swoje zadanie na zupełnie nowej dla siebie pozycji. To właśnie dlatego zdobyliśmy trzy punkty – mówił po ostatnim meczu Mariusz Rumak, trener Odry.

– Mecz z Tychami już za nami, a przed nami bardzo trudne wyzwanie za tydzień, znów u siebie. Teraz będziemy cieszyć się z wygranej, ale później zaczniemy przygotowania do kolejnego spotkania – dodał szkoleniowiec.

Dobrze w nowy sezon wkroczyła również Sandecja, która zremisowała na trudnym terenie w Chojnicach. O jej sukcesie również zadecydowała bramka zdobyta w doliczonym czasie. Miejscowa Chojniczanka już w 9. minucie prowadziła 2:0, a w 61. minucie 3:1. Piłkarze z Nowego Sącza nadrobili jednak stratę trafiając dwa gole w 84. i 91. minucie.

Odra z kompletem punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli ex aequo z Drutex-Bytovią Bytów i Wigrami Suwałki. Natomiast Sandecja jest 8. w stawce. Do obecnej tabeli I ligi należy jednak podchodzić z dużym dystansem – za nami dopiero jedna kolejka rywalizacji.