1. liga: Odra Opole przełamała serię porażek. Zremisowała z Puszczą Niepołomice [GALERIA]

Ivan Martin zdobywający bramkę na 1:1   © Tomasz Chabior

Choć przez 12 minut Odra Opole przegrywała, zdołała doprowadzić do remisu i zdobyła pierwszy od trzech kolejek punkt. Mecz rozegrano w sobotę na stadionie Odry.

Można powiedzieć, że mecz miał spiął się w klamrę – najciekawsze były jego początek i koniec. Już w 9. minucie mogło być 1:0 dla gości, ale strzał Uwakwe zablokował Janasik. Kolejne dwie okazje goście zaprzepaścili po rożnych, a Odra nie wykorzystała rzutu wolnego.

Po burzliwym pierwszym kwadransie kibice oglądali grę w środku pola i niegroźne sytuacje bramkowe. Strzałów jednak było jak na lekarstwo. Dopiero przed przerwą bramce Puszczy po centrze Rybickiego mógł zagrozić Ivan Martin, lecz nieczysto trafił w piłkę. Zaraz przed zejściem do szatni potężny strzał oddał Bodzioch, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy mocno do ataku ruszyła Odra. Niewiele jednak zdziałała, ponieważ dwukrotnie na prawym skrzydle powstrzymany został Mikinić, a soczysty strzał z 8 metrów Modera złapał Mleczko.

Później opolanie na kilkanaście minut oddali inicjatywę rywalom. Niepołomiczanie nie wykorzystali rzutu wolnego, a później strzał Tomalskiego odbił się od defensorów niebiesko-czerwonych. Starania Puszczy zaowocowały w 67. minucie, gdy po wrzucie z autu, centrze w pole karne i strzale głową Furtaka zespół wyszedł na prowadzenie.

Niekorzystny wynik i perspektywa czwartej z rzędu porażki ożywiły gospodarzy, którzy pod działaniem coraz większej presji napierali na mur obronny Puszczy. Sforsowali go już 12 minut po utracie bramki. Petardę sprzed „szesnastki” odpalił Czyżycki, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na głowę Ivana Martina, który wygrał pojedynek powietrzny i skierował ją do bramki gości.

Ostatnie minuty spotkania były równie burzliwe, jak jego początek. Puszcza walczyła o odzyskanie prowadzenia, a Odra, gdy tylko zdołała doprowadzić do remisu, uwierzyła także w zwycięstwo. W 81. minucie mogło być 2:1 dla opolan, ale strzał głową Czyżyckiego zablokował Stępień. Po drugiej stronie po rzucie rożnym zrobiło się jeszcze goręcej – najpierw w słupek trafił Czarny, a po chwili dobitka Stefanika zderzyła się z defensorami Odry.

Odra Opole – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)

Odra: Weinzettel – Janasik, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk, Mikinić, Bonecki (46. Habusta), Moder (70. Czyżycki), Niziołek, Rybicki (59. Janus), Martin. Trener: Mariusz Rumak.

Puszcza: Mleczko – Szczepaniak, Czarny, Fryc (84. Mikołajczyk), Stępień, Uwakwe, Drzazga (57. Tomalski), Stefanik, Furtak, Stawarczyk, Kuzma (60. Orłowski). Trener: Tomasz Tułacz.

Bramki: 79. Martin – 67. Orłowski

Żółte kartki: 23. Mikinić – 5. Furtak, 13. Fryc, 43. Drzazga

Sędziował: Sebastian Jarzębak