W dziesiątą rocznicę śmierci Bolesława Polnara Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na spotkanie poświęcone twórczości tego wybitnego opolskiego artysty.

Bolesław Polnar urodził się w Głubczycach. Był absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu, a od 2000 roku również jego nauczycielem. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując dyplom z grafiki w pracowni prof. Włodzimierza Kunza.
Przez całe życie zwązany był z Opolem. Tu mieszkał i tworzył. Jego prac wpisały się na stałe w kulturalna przestrzeń miasta – był autorem licznych plakatów teatralnych zarówno dla TLiA jak i Teatru im. Kochanowskiego. Przez wiele lat projektował okładki dla miesięcznika OPOLE. Współpracował z miesięcznikiem STRONY oraz Oficyną Literacką WERS. Opracował graficznie 56 książek.

Jego prace były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, w Polsce i zagranicą, w tym w Parlamencie Europejskim w Brukseli w ramach Prezydencji Polski w Unii Europejskiej.

Wielokrotnie nagradzany nagrodami regionalnymi – między innymi Nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego, Prezydenta Miasta Opola, Nagrodą Dziennikarzy Złota Spinka, Nagrodą Loży BCC za promowanie sztuki. Uhonorowany Medalem Zasłużony dla Kultury „Gloria Artis”.

10 lat bez Bolka. Wspominamy Bolesława Polnara
sobota, 10 lutego godz. 18:00, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

fot. archiwum GSW, wystawa pośmiertna „Byty pokątne”

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze