Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca. Teraz uczniowie mogą cieszyć się upragnionymi wakacjami, a piątek (21 czerwca) był dniem rozdania świadectw, podsumowań i podziękowań.  Nie inaczej było w PSP Chróścice. 

W sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach zebrali się nauczyciele, wychowawcy, rodzice i uczniowie wszystkich klas, aby oficjalnie zakończyć mijający rok szkolny. Uroczysty apel rozpoczął się o godz. 9:00 odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Później, po krótkiej prezentacji wspominającej szkolne miesiące w placówce, odbyło się rozdanie nagród i świadectw.

– Ten rok szkolny był dość trudny, bo nie skończyliśmy go w takim składzie, w jakim zaczęliśmy, ze względu na tragiczny wypadek siostry, która u nas pracowała i nie dotrwała z nami do końca. Jednak trzeba powiedzieć, że uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce, bardzo się starali na miarę swoich możliwości, więc z wyjątkiem tej jednej sytuacji uważam, że był to udany rok –mówiła Dorota Lewandowska-Jaroń, dyrektorka PSP Chróścice. – Zostało zrealizowanych wiele projektów i wycieczek. Planując ten rok szkolny, nie spodziewaliśmy się, że tak to będzie wyglądało, natomiast okazało się, że było mnóstwo różnych propozycji, z których skorzystaliśmy. Tak że myślę, że dzieci mogły się rozwinąć pod każdym względem.

@opowiecie.info 173 uczniów w PSP Chróścice zakończyło rok szkolny 2023/2024. Teraz rozpoczną upragnione wakacje 📑☀️ #gminadobrzeńwielki #koniec #wakacje #koniecszkoły #uczniowie #dzieci #szkoła ♬ dźwięk oryginalny – opowiecie.info

Rok szkolny w PSP Chróścice zakończyło 173 uczniów, którzy oprócz nagród i świadectw otrzymali także wiele gratulacji. Podziękowania skierowane zostały również do rodziców. Jednak zakończenie jednego roku szkolnego sprawia, że myśli krążą już wokół kolejnego. Wraz z nim nadchodzą nowe wyzwania i plany.

– Czeka nas kolejny rok, w którym będziemy mieli dwie klasy pierwsze, w tym roku było tak samo. Cieszymy się, że do naszej szkoły uczęszcza dużo uczniów, ale myślę, że będą ogromne wyzwania w związku z powiększeniem liczby dzieci, bo będziemy mieli już ponad 200 uczniów – kontynuowała Dorota Lewandowska-Jaroń. – Ale tak jak co roku jesteśmy nastawieni bardzo optymistycznie, pełni werwy i zapału. Realizacja wielu projektów będzie wynikała w trakcie roku, a już mamy pewne plany. Miejmy nadzieję, że remonty, które były obiecane, również dojdą do skutku.

W tym roku wakacje potrwają 72 dni. Z racji tego, że 1 września wypada w niedzielę, czas odpoczynku wydłuży się o jeden dzień, a uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny w poniedziałek, 2 września.

fot. Milena Skóra 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.