Uroczystą mszą świętą w intencji wszystkich strażaków 21 lipca 2019r. o godz. 10.00 w kościele p.w. św. Mikołaja w Szczedrzyku, rozpoczęły się obchody 25 lat działalności OSP Pustków.

Liczne życzenia i gratulacje złożyli m.in: Burmistrz Ozimka Jan Labus i jego zastępca Zbigniew Kowalczyk, Prezes Zarządu Miejsko –Gminnego Związku OSP w Ozimku Marek Elis, Helena Majcher – założycielka i pierwsza prezes OSP Pustków.

W uroczystościach uczestniczyły także tradycyjnie delegacje i poczty sztandarowe z innych jednostek OSP z terenu Gminy Ozimek.

Podczas części oficjalnej za swoją wysługę lat w OSP zostali odznaczeni następujący druhowie i druhny:

  • 5 lat służby: Janusz Frasek, Mateusz Piechota, Tomasz Tarara, Piotr Szczemirski, Agnieszka Bronder; za
  • 10 lat: Sebastian Pielorz, Ewelina Pielorz, Katarzyna Feliks, Dawid Feliks, Andrzej Frasek, Michał Przybyła;
  • 15 lat: Michał Tarara; za 20 lat: Bernard Kindel, Norbert Feliks, Mariusz Przybyła;
  • 25 lat: Helena Majcher, Jan Tracz, Antoni Wycisk, Hubert Wojtynek, Jerzy Mazur, Klaudiusz Świętek, Horst Dyla, Robert Janikuła.

Po gratulacjach i życzeniach przyszedł czas na zabawę. Impreza odbywała się na placu przy Zajeździe Hema w Pustkowie, gdzie każdy mógł wypić kawę i zjeść swojskie ciasto, kiełbaskę i kaszankę z grilla, czy też pokosztować potraw przygotowanych przez Radę Sołecką Pustkowa. Uczestnicy bawili się w rytm muzyki zespołów: Echo Krośnicy, Orkiestry Dętej ze Szczedrzyka, Batala, Revers, Jestem z Olesna czy też duetu Jacka i Artura. Całą zabawę poprowadził niezastąpiony Marcin Wilczek. Nie zabrakło także atrakcji dla naszych najmłodszych gości: „dmuchańce”, wóz strażacki, czy też radiowóz policyjny były do ich dyspozycji.

– Wszystkim serdecznie jeszcze raz dziękujemy za życzenia i tak liczne przybycie. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować nasze 25 lat! Nie pozostaje nam nic innego, jak w podziękowaniu obiecać dalej sumiennie wypełniać nasze obowiązki zgodnie z naszym motto. „ Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, nieustannie rozwijając swoje umiejętności i zaplecze sprzętowe – strażacy OSP Pustków.

Inf. UGiM Ozimek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.