33 tysiące strat po włamaniu w Brynicy. Kronika policyjna

„Skradli kosę spalinową oraz ON”
W okresie od 26 kwietnia do dnia 27 kwietnia 2017 r. w Starych Siołkowicach, nieustalony sprawca po uprzednim wyłamaniu kłódki zabezpieczającej drzwi wejściowe dostał się do wnętrza pomieszczenia gospodarczego. Skąd po penetracji zabrał w celu przywłaszczenia kosę spalinową marki NAC wraz z 30l oleju napędowego, powodując straty w mieniu w łącznej wysokości 1750 zł.

„Pożar w Kup”
W dniu 27 kwietnia 2017 r. w Kup z bliżej nieustalonych przyczyn doszło do pożaru stodoły. W wyniku pożaru doszło do całkowitego spalenia w/w budynku oraz znajdujących się w jego wnętrzu dwóch namiotów. Straty na chwilę obecną nie zostały jeszcze określone, trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyny pożaru.

„Wandal na Energetyku”
W okresie od 30 kwietnia do 1 maja 2017 r. w Dobrzeniu Wielkim na terenie osiedla Energetyk, nieznany sprawca przy użyciu nieustalonego narzędzia dokonał uszkodzenia powłok lakierniczych w samochodzie osobowym Toyota Auris, powodując straty w mieniu w wysokości 4481 zł.

„W Brynicy skradli kosztowności za 33 tys.”
W dniu 13 maja 2017 r. w Brynicy przy ul. Opolskiej, nieustalony sprawca po uprzednim wypchnięciu okna dostał się do wnętrza domu jednorodzinnego. Następnie po uprzednim wyłamaniu drzwiczek z wnętrza sejfu zabrał w celu przywłaszczenia biżuterię oraz gotówkę, powodując łączne straty w mieniu w wysokości 33 tys.

„Skadli zdemontowany słup oświetleniowy w Jełowej”
W okresie od 4 maja do 15 maja 2017 r. w Jełowej przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Nadleśnej, nieustaleni sprawy zabrali w celu przywłaszczenia pozostawiony bez dozoru, zdemontowany słup oświetleniowy. Łączna wartość strat to 1400 zł.

„W Zagwiździu ukradli papierosy i alkohol”
W dniu 16 maja 2017 r. w Zagwiździu przy ul. Lipowej, nieustaleni sprawcy po uprzednim wyłamaniu drzwi wejściowych dostali się do wnętrza sklepu. Skąd zabrali w celu przywłaszczenia i osiągnięcia korzyści majątkowej 300 paczek papierosów oraz 3 butelki wódki. Łączna wartość poniesionych strat wyniosła 5000 zł. 

Informacji udzielił z-ca komendanta KP w Dobrzeniu Wielkim, Maciej Lachowicz.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie