Drugi z cyklu „Koncertów Powiatowych Mniejszości Niemieckiej 2024” odbędzie się w niedzielę (16 czerwca) o godzinie 15.00, w Kościele Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu. Wydarzenie poprowadzi Ks. Diakon Dr Marek Dziony.

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim z radością ogłasza drugi z cyklu „Koncertów Powiatowych Mniejszości Niemieckiej 2024”, które mają na celu kultywowanie i rozwijanie tradycji oraz tożsamości mniejszości niemieckiej województwa opolskiego. Koncerty, będące częścią szeroko zakrojonej inicjatywy kulturalnej, są organizowane na terenie różnych powiatów, aby umocnić więzi społeczności niemieckiej i promować integrację z lokalnymi społecznościami.

Drugi koncert 

W programie koncertu wystąpią liczni artyści, w tym: Maria i Marta Kostka, Vanessa Gonsior, Victoria Bewko, Andrea Powunik, Julia Chrobok, Joanna Zawierucha, Franciszka Ochmann oraz Kamila Ogrodnik. Artystom towarzyszyć będzie zespół w składzie: Joanna Zawierucha, Paweł Zawierucha, Agata Serafin i Piotr Wrotny.

Koncerty powiatowe mają na celu promowanie kultury i dziedzictwa mniejszości niemieckiej oraz stworzenie platformy do wymiany doświadczeń między członkami mniejszości a resztą społeczeństwa.

Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które nie tylko bawi, ale także integruje naszą społeczność i promuje bogactwo naszego dziedzictwa kulturowego!

Drugi z cyklu koncertów Mniejszości Niemieckiej, tym razem w DobrodzieniuFinansowanie: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ojczyzny. Partnerami wydarzenia są lokalne organizacje, takie jak DFK Guttentag/Dobrodzień i Parafia Dobrodzień.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie