To była bardzo klimatyczna noc w Chróścinie. W otoczeniu parku dworskiego mieszkańcy gminy Dąbrowa i ich goście bawili się na corocznej imprezie z okazji nocy świętojańskiej.

Zaczęło się od tworzenia wianków. W ruch poszły kolorowe kwiaty, zioła i inne rośliny, które odpowiednio ułożone i związane utworzyły przepiękne naturalne dzieła. Zgodnie ze zwyczajem, wianki zostały puszczone na wodę.

Następnie odbył się widowiskowy pokaz w wykonaniu Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora. Zaprezentowano obrzędy związane z nocą kupały.

Podczas wydarzenia bibliotekarki prowadziły akcję promującą czytelnictwo, zachęcając szczególnie najmłodszych mieszkańców do udziału w projekcie dla dzieci pod nazwą „Mała książka wielki człowiek”.

O strefę gastronomiczną zadbała sołtys wraz z mieszkankami Chróściny i Mechnic oraz strażacy.

– To był niezapomniany wieczór pełen magii i wspólnoty. Dziękuję zaangażowanym w organizację i licznym uczestnikom – napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych wójt gminy Dąbrowa Katarzyna Gołębiowska-Jarek.

Wydarzenie zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie w partnerstwie z sołectwem Chróścina i miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej.

Fot. UG Dąbrowa

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.