W najbliższy weekend (6-7 lipca) zaplanowano spotkanie pod hasłem: „Czym chata bogata czyli weekendowe pokazy zajęć gospodarczych na dawnej wsi śląskiej”. W ramach pokazów przewidziane są: prezentacja mielenia mąki na żarnach, przygotowywanie przetworów z ogórków, przędzenie na kołowrotku oraz pieczenie podpłomyków na zabytkowym piecu.

Pokazy będą realizowane w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Spotkania będą realizowane w każdy weekend lipca i sierpnia na terenie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

Dodatkowo w sobotę (6 lipca) zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Gospodarstwo… Rolnictwo na wsi śląskiej (1850-1945)” w godz. 11.00-14.00. Po wystawie będzie oprowadzała kurator wystawy dr Elżbieta Oficjalska z Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu

Spotkania są realizowane w ramach projektu Gospodarstwo… Rolnictwo na wsi śląskiej (1850-1945). Zadanie realizowane jest w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. Wspieranie działań muzealnych i towarzyszy wystawie stałej o tym samym tytule.

Informacje o godzinach otwarcia Muzeum oraz cenach biletów dostępne są na stronie internetowej: https://muzeumwsiopolskiej.pl/wizyta/

Więcej:
www.muzeumwsiopolskiej.pl
https://www.facebook.com/MuzeumWsiOpolskiej
https://www.instagram.com/muzeumwsiopolskiej/

Letnie spotkania z twórcami ludowymi co weekend w Skansenie

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie