4. liga: Głubczyce gromią rywali, a trzy drużyny wciąż pozostają bez punktów [PODSUMOWANIE 3. KOLEJKI]

© Tomasz Chabior

Dwadzieścia trzy bramki, jeden festiwal goli i dwa remisy – tak wyglądała 3. kolejka 4. ligi, którą rozegrano w minioną sobotę. Trzy zespoły wciąż pozostają bez punktów.

Nawet jednego punktu w nowym sezonie nie zdobyły Pogoń Prudnik, TOR Dobrzeń Wielki i Po-Ra-Wie Większyce. Ostatni z wymienionych dostali solidne lanie od Polonii Głubczyce przegrywając na wyjeździe 3:8.

Natomiast TOR poległ na własne życzenie w Oleśnie zdobywając do 35. minuty dwie czerwone kartki. Miejscowy OKS wygrał 2:0. Z kolei Pogoń Prudnik przegrała u siebie 1:3 ze Skalnikiem Gracze.

Pierwsze w sezonie punkty zdobył natomiast Chemik Kędzierzyn-Koźle, który pokonał u siebie 1:0 Piasta Strzelce Opolskie. Udaną sobotę ma za sobą także Start Namysłów, który wygrał 2:1 przeciwko Gogolinowi i dźwignął się na 4. miejsce w tabeli.

W 3. kolejce punktami podzieliły się cztery drużyny. Starowice zremisowały 1:1 w Czarnowąsach i ustąpiły miejsca na fotelu lidera Polonii Głubczyce. Tym samym wynikiem zakończyło się spotkanie Polonii Nysa i Małejpanwi Ozimek.

Na wysokim poziomie stał mecz Unii Krapkowice i Victorii Chróścice. Chróściczanie prowadzili od 14. do 38. minuty. Spotkanie zakończyłoby się odzwierciedlającym wydarzenia na boisku remisem, gdyby nie rzut karny, który dał krapkowiczanom zwycięstwo 2:1.