4. liga: kiepska kolejka drużyn z powiatu opolskiego – wszystkie przegrały [PODSUMOWANIE 19. KOLEJKI]

© Tomasz Chabior

Wszyscy reprezentanci powiatu opolskiego musieli uznać wyższość rywali. Z wyjazdów bez punktu wrócili piłkarze Victorii, Małejpanwi i Skalnika, a ograni na własnym stadionie zostali zawodnicy TOR-u i Swornicy.

Straty po najmniej udanej kolejce sezonu odczuły ekipy z Ozimka, Dobrzenia Wielkiego i Chróścic. Pierwsza z nich przegrała 1-2 w Krapkowicach i jej przewaga nad drugą w tabeli Polonią Głubczyce zmalała do zaledwie punktu.

Polonii uległ natomiast TOR, który – choć do 82. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis – przegrał 0-2. Natomiast w Kędzierzynie-Koźlu poległa Victoria Chróścice (1-4). Zarówno dobrzeniaków, jak i chróściczan w 19. kolejce wyprzedzili prudniczanie. Pogoń pokonała u siebie OKS Olesno i zajmuje teraz 14. miejsce, a TOR i Victoria odpowiednio 15. i 16.

Swojego dorobku punktowego nie powiększyła także Swornica Czarnowąsy – jej piłkarze przegrali u siebie z Po-Ra-Wiem Większyce 0-2. Czarnowąsianie początku rundy wiosennej nie mogą uznać za udany. W rozegranych dotąd czterech meczach zdobyli tylko jeden punkt. Przed spotkaniem przeciwko drużynie z Większyc dwukrotnie przegrali (1-5 z Unią Krapkowice, 1-2 z LZS-em Starowice Dolne) i raz zremisowali (0-0 z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle).

Spośród reprezentantów powiatu opolskiego najbliżej szczęścia w sobotę był Skalnik Gracze. Podopieczni Wojciecha Lasoty od 6. minuty prowadzili w Namysłowie 1-0, ale w 40. minucie odebrał im je Patryk Pabiniak. Piłkarze Skalnika nie wyszli ponownie na prowadzenie, nie udało im się także utrzymać remisu – cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry końcowy wynik ustalił Rafał Żołnowski.

Wyniki pozostałych meczów nie powinny dziwić – MKS Gogolin pokonał na wyjeździe Polonię Nysa 1-0, a LZS Starowice Dolne ograł u siebie Piasta Strzelce Opolskie 2-1.