4. liga: zdecydowane zwycięstwo Starowic nad TOR-em Dobrzeń Wielki [GALERIA]

© Tomasz Chabior

TOR Dobrzeń Wielki musiał uznać wyższość lepiej notowanego i grającego na o wiele wyższym poziomie LZS-u Starowice Dolne. Dobrzeniacy przegrali 1:4.

Starowice od samego początku stawiały twarde warunki. Już po minucie gry ciśnienie dobrzeniakom podniósł Babanskyh, który po długim dośrodkowaniu z narożnika potężnym strzałem ostemplował poprzeczkę. Chwilę później TOR uratował Wiench, który obronił strzał Rudnika. W wykończeniu kolejnych ataków starowiczanom brakowało celności – najpierw wolejem nad poprzeczką uderzył Strząbała, a niedługo po nim – po ograniu Jagieły – obok słupka piłkę posłał Boczarski.

Wynik w 21. min otworzył Rudnik, który otrzymał kozłującą się piłkę przed szesnastym metrem, okiełznał ją i mocnym strzałem pokonał Wiencha. Dziewięć minut później Starowice prowadziły już 2:0 – tym razem pojedynek na lewym skrzydle wygrał Babanskyh, który następnie przelobował w polu karnym Wiencha.

Wobec solidnie grających rywali TOR pozostawał bezsilny. Ilekroć próbował zamieszać pod ich bramką, jego starania kończyły się fiaskiem. Zupełnie niegroźne strzały oddali Komor i Luptak, a zamierzonych skutków nie przynosiły również dośrodkowania Rupentala.

Jednak na drugą połowę dobrzeniacy wyszli jakby silniejsi. Można nawet powiedzieć, że ich zmarnowana w 52. min sytuacja zaważyła nad dalszym przebiegiem meczu. Prawym skrzydłem wypuścił się Juszczyk, który dograł w pole karne prosto pod nogi Rupentala. Ten jednak uderzył w poprzeczkę.

Zmarnowana „setka” zemściła się na TOR-owcach trzy minuty później. I to ze zdwojoną siłą, ponieważ kolejno w 55. i 56. min stracili dwie bramki. Najpierw fatalny błąd dobrzeniaków na piątym metrze wykorzystał Jaworski, a kilkadziesiąt sekund później dobił ich Babanskyh.

Grzegorz Benedyk postarał się jednak o pozytywny akcent i w 84. min zdobył wysokich lotów gola honorowego. Podczas wykonywania rzutu wolnego z około 20 metrów delikatnym strzałem posłał piłkę w samo okienko pilnowanej przed Mikitowa bramki.

TOR Dobrzeń Wielki – LZS Starowice Dolne 1:4 (0:2)

Bramki: 84. Benedyk – 21. Rudnik, 30. Babanskyh, 55. Jaworski, 55. Babanskyh

TOR: Wiench – Watras, Romanowski (59. Graczyk), Rupental (85. Rychlik), Juszczyk (68. Henke), Benedyk, Rozwadowski, Luptak (kpt.), Komor (68. Shved), Markiewicz, Jagieła. Trener: Jarosław Draguć

Starowice: Mikitów, Poważny, Rzepka, Strząbała (87. Czajka), Śleziak, Cichocki (kpt.), Boczarski, Bonar (69. Szpala), Babanskyh, Rudnik, Jaworski (77. Mendak). Trener: Jakub Reil.

Sędziował: Mirosław Zapotoczny