Teatr im. Jana Kochanowskiego w dniach 3–8 kwietnia stanie się miejscem prezentacji najciekawszych inscenizacji klasycznej literatury polskiej. To największe wydarzenie tego typu w kraju.

W Opolu prezentowane będzie to, co w polskiej klasyce teatralnej najistotniejsze, żywe, mocne i wciąż aktualne.

Tegoroczny Festiwal połączony będzie z przyznaniem nagród w ogólnopolskim konkursie „Klasyka Żywa”. Konkurs ten ma na celu docenienie najciekawszych inscenizacji polskiej literatury klasycznej. Komisja Artystyczna konkursu wybrała i rekomendowała do zaprezentowania w Opolu inscenizacje z Warszawy, Supraśla, Kalisza, Katowic, Lublina oraz Krakowa. Oprócz siedmiu spektakli konkursowych organizatorzy planują szereg imprez towarzyszących, które urozmaicą program 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych.

Przed nami niezwykle intensywne festiwalowe dni. Poczujcie z nami MOC KLASYKI!

Współorganizatorem 43. OKT / „Klasyka Żywa” jest Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Więcej informacji: https://teatropole.pl/43-oktklasyka-zywa/

Szczegółowy repertuar festiwalu już niebawem na Opowiecie.info.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.