53. Letnie otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym za nami, odnotowaliśmy kolejny sukces pływaków z Opola. W dniach 7-9 czerwca 2019r. w Szczecinie opolanie stanęli do walki w 5 osobowym składzie: Victoria Setnicka, Julia Dolata i Stanisław Szczygieł w kategorii młodzików oraz Jakub Baranek i Mikołaj Adamek w kategorii juniorów młodszych.

53. Letnie otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Takich sukcesów w ratownictwie wodnym Opole nie miało od bardzo wielu lat.

Oprócz znakomitych rekordów życiowych jakie uzyskała cała ekipa, Julia Dolata zdobyła złoty medal i została MISTRZYNIĄ POLSKI w konkurencji 100 m z przeszkodami, a w konkurencji 50 m – holowanie manekina zdobyła srebro zostając WICEMISTRZYNIĄ POLSKI. Jakub Baranek w kategorii juniorów młodszych zdobył identyczne krążki w tych samych konkurencjach również zostając MISTRZEM I WICEMISTRZEM POLSKI.

53. Letnie otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym przyczyniły się również do zwiększenia dorobku walecznego Stanisława Szczygieła, zawodnik zdobył brązowy medal w konkurencji 100 m – ratowanie manekina z pasem zostając II WICEMISTRZEM POLSKI.

Dodatkowo Julia Dolata w klasyfikacji generalnej młodziczek uplasowała się na drugim miejscu tym samym zostając WICEMISTRZYNIĄ 53. LETNICH OTWARTYCH MISTRZOSTW POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM (tuż za podium w generalce uplasował się Staszek, któremu zabrakło bardzo niewielu punktów do 3 miejsca).

Te wyniki pozwalają z wielkim optymizmem patrzeć na zbliżający się kolejny sezon, pełen ciężkiej pracy, poświęcenia, determinacji i nauki. Teraz przyszedł jednak czas na upragnione wakacje. Jak na pływaków przystało, zawodników opolskiej sekcji z pewnością znajdziecie nad wodą. Relacje z zgrupowań będziemy starali się publikować na bieżąco pomiędzy pływaniem na skuterach, żaglówkach, wpław i wszelkich innych możliwych.

Niech moc będzie z Wami! – Pozdrawiają adepci ratownictwa wodnego z Opola.