Unikatowe połączenie prezentacji multimedialnej oraz zabawy sprawi, że uczniowie lepiej zrozumieją różnorodność kulturową i powiązania między Niemcami a innymi krajami.

Dnia 25 października 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 30 w Opolu odbędzie się projekt „W cztery strony świata”, który jest realizowany w ramach programu szkoleniowego Elementarz Lidera Organizacji ELO-m.

W projekcie zostaną przedstawione różne kraje i kultury z czterech stron świata. Celem projektu jest wypromowanie wielokulturowości i tolerancji w stosunku do innych narodów. Warsztaty poprowadzą osoby, które mimo młodego wieku już od lat interesują się podróżami i kulturoznawstwem, dlatego oprócz podstawowych informacji przedstawią również inne, mało znane ciekawostki w oparciu o zdjęcia, często z własnych albumów.

– Mamy nadzieję, że nasz projekt spotka się z pozytywnym odbiorem i będzie przez nas w przyszłości kontynuowany – mówi jeden z koordynatorów. Projekt zostanie przeprowadzony dzięki dofinansowaniu ze strony Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

W 80 minut dookoła świata

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze