Zapraszamy uczniów klas I-II szkół podstawowych województwa opolskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego pn. "Pierwszy dzień w szkole? Więc opowiem Ci o bezpieczeństwie".

Celem konkursu, jest między innymi:

  1. Stworzenie ilustracji do elementarza z zakresu bezpieczeństwa, przeznaczonego dla uczniów rozpoczynających naukę w klasie I szkoły podstawowej.
  2. Upowszechnianie wśród uczniów klas I-II wiedzy o bezpieczeństwie osobistym oraz kształtowanie umiejętności przewidywania zagrożeń i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
  3. Przybliżenie dzieciom wiedzy na temat występujących zagrożeń oraz wskazanie sposobów ich unikania.
  4. Promowanie wizerunku policjanta jako osoby przyjaznej, a w sytuacjach naruszenia prawa, stanowczej wobec osób zachowujących się niewłaściwie.
  5. Inspirowanie do kontaktu z policjantami i poszerzenia wiedzy na temat ich pracy.

Tematyka prac plastycznych (do wyboru):

  1. Moja bezpieczna droga do szkoły.
  2. Jestem ostrożny wobec nieznajomych.
  3. Bezpieczna zabawa nad wodą.
  4. Jak bezpiecznie spędzam czas na wsi.

Zapraszamy w imieniu KMP w Opolu.

Regulamin konkursu.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Autorzy, którzy chcą, aby ich artykuły, napisane na łamach "Grupy Lokalnej Balaton" w latach 2013-2016, widniały na portalu informacyjnym Opowiecie.info proszeni są o przesłanie tytułu artykułu oraz zawartych w nim zdjęć na adres: news@opowiecie.info