Projekt „Opolskie na rowery – przygotowanie i realizacja koncepcji rozwoju ścieżek rowerowych  w województwie opolskim wraz z kampanią edukacyjną” realizowany jest z aktywnym udziałem wielu osób i środowisk z całego regionu.Ostatnie konsultacje sieci dróg rowerowych

Latem trwała inwentaryzacja już istniejących tras. Jej wykonawcy pokonali 1967 kilometrów, odbyło się kolejnych 9 spotkań konsultacyjnych, tym razem w terenie. Podczas tych przejazdów zbierano  informacje o jakości tras, rodzaju nawierzchni oraz stanie ich oznakowania.  Przede wszystkim zwracano uwagę na przejezdność i bezpieczeństwo każdego użytkownika. Dane, pozyskane podczas tych przejazdów, zostały  wykorzystane do opracowania koncepcji.

– Bardzo dbamy o to, żeby na każdym etapie tego projektu uczestniczyli w nim mieszkańcy, osoby zainteresowane rozwojem infrastruktury rowerowej, sami rowerzyści, samorządowcy – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa. Cały maj w ubiegłym roku trwały konsultacje już istniejących tras rowerowych. Wzięli w nich udział nie tylko samorządowcy, ale także przedstawiciele instytucji państwowych (m.in. Lasów Państwowych), organizacji pozarządowych i  mieszkańcy. 352 osoby uczestniczyły w 12 spotkaniach, niemal dwieście uwag zgłoszono przez formularz dostępny na mapie i drogą mailową.

Teraz przyszedł czas na ostatni etap konsultacji – dyskusji nad ostatecznym kształtem koncepcji. Podczas spotkań będzie prezentowana proponowana zintegrowana sieć tras rowerowych oraz kolejne działania związane z oznakowaniem szlaków rowerowych w regionie i budowy małej infrastruktury rowerowej.

Planowane terminy spotkań konsultacyjnych  on-line:

16.02 godz. 9:30 – subregion kędzierzyńsko-strzelecki

17.02  godz. 9:30 – subregion południowy

18.02  godz. 9:00 – subregion północny

23.02  godz. 9:30 – Aglomeracja Opolska

25.02   godz. 9:30 – subregion brzeski

23.02  godz. 16:00 – cały obszar województwa opolskiego

Kontakt:  narowery@opolskie.pl

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.