Magia, zaklęcia, cudowne mikstury?…Ależ skąd. To po prostu cudowna chemia i fizyka zaprezentowana w przystępny sposób. 

Dzięki wspaniałej inicjatywie Pani Małgorzaty Kukurowskiej, która swoją pasją zaraziła uczniów gimnazjum  Zespołu Szkół w Chróścicach powstało samozwańcze koło młodych naukowców pod osobliwą nazwą „Dziwaki-Cudaki”. Uczniowie przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek pokaz, który wprawił w osłupienie każdego widza. Działo się wiele, począwszy od butelki zasysającej niewinne jajko, po dymiącą i kipiącą namiastkę wulkanu. 

Wiele zdziwienia wzbudziła gumowa rękawiczka, która „sama” napompowała się powietrzem, butelka z której nie wylewała się woda, oraz atrament który nie zawsze barwił wodę na niebiesko. 

Dla niedowiarków też przewidziano prezentację udowadniając, że klej niekoniecznie jest potrzebny, aby połączyć balon z kubkiem. Emocje i niedowierzanie towarzyszyły obserwatorom przez cały czas. Sięgnęły zenitu, gdy okazało się, że mąka i woda to masa, która zmienia się w zależności od potrzeb. Raz jest mięciutka, by za chwilę  stać się tak twardą, że młotek i siła nie  są w stanie jej poskromić. 

 „Kilka trików dla szkolnych smyków” sprawiło, że najmłodsi uczniowie jeszcze przez dłuższy czas dyskutowali o tym, czego byli świadkami. Zaangażowanie gimnazjalistów dowiodło, że nauka nie musi być w ogóle nudna, a jednocześnie pozwala na rozbudzenie ciekawości i dociekliwości wśród najmłodszych.

Puenta nasuwa się jedna: Jak dobrze być uczniem  chróścickiej szkoły.

Pełna fotorelacja w dziale galeria

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Autorzy, którzy chcą, aby ich artykuły, napisane na łamach "Grupy Lokalnej Balaton" w latach 2013-2016, widniały na portalu informacyjnym Opowiecie.info proszeni są o przesłanie tytułu artykułu oraz zawartych w nim zdjęć na adres: news@opowiecie.info