Po raz piętnasty samorząd województwa opolskiego ogłosił konkurs „Najlepsza przestrzeń publiczna województwa opolskiego”. Oceniane będą przedsięwzięcia zrealizowane w przestrzeni publicznej regionu do 30 czerwca 2024 roku.

Ponadto, z okazji 20-lecia członkostwa Polski w UE, w bieżącym roku planuje się uhonorować osiągnięcia samorządów w dziedzinie kształtowania przestrzeni publicznych dofinansowanych ze środków UE w ramachPlace, parki, tereny rekreacyjne, obiekty użyteczności publicznej – na start! programów wdrażanych przez samorząd województwa (ZPORR 2004-2006, RPO WO 2007-2013 i RPO WO 2014-2020) poprzez wyłonienie Najlepszej Przestrzeni Publicznej – zrealizowanej z dofinansowaniem środków europejskich. Oceny zgłoszeń konkursowych dokona komisja konkursowa powołana zarządzeniem Marszałka Województwa, działająca w oparciu o regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej  www.przestrzen.opolskie.pl. Komisja konkursowa może przyznać dodatkowo wyróżnienia.

Konkursowi towarzyszył będzie konkurs internautów, w którym mieszkańcy województwa będą mogli oddać swój głos na realizację zgłoszoną do tegorocznej edycji.

Ogłoszenie wyników konkursu planowane jest na listopad br., podczas uroczystości rozdania nagród. Nagroda główna zwana Nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego oraz nagroda okolicznościowa przyznana będzie inwestorowi najwyżej ocenionego zgłoszenia konkursowego.

Nagrody oraz wyróżnienia przyznawane będą w dwóch kategoriach: przestrzeń publiczna i obiekt użyteczności publicznej.

Zgłoszenia do konkursu wyłącznie na formularzu zgłoszeniowym należy złożyć pocztą elektroniczną na adres NPPWO@opolskie.pl bądź na nośniku cyfrowym, drogą pocztową lub osobiście,  do 27 września na adres:

Departament Polityki Regionalnej i Przestrzennej
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
ul. Ozimska 19, 46-020 Opole
z dopiskiem „KONKURS NPPWO”.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.