Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi spod swoich skrzydeł wypuściła kolejnych absolwentów. Blisko 50 ósmoklasistów pojawiło się w Gminnym Ośrodku Kultury na uroczystej gali, pełnej wzruszeń, śmiechów i podziękowań.

Jak nakazuje tradycja, szkolna kadra podziękowała swoim absolwentom za ogrom trudu jaki włożyli podczas swoich ośmiu lat edukacji. Wyróżnieni zostali także Ci, którzy w ostatnich latach zasłużyli się szkole. Były wśród nich osoby, które wykazywały się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce, sportowcy, a także osoby udzielające się w szkolnym wolontariacie. Nagrodzeni zostali także rodzice, którzy w bardzo wysokim stopni zaangażowali się w życie szkolne.

Skoro już mowa o nagrodach, jak nakazuje tradycja, odbyła się również gala Szkolnych Jaśków. W tym roku nagrody były przyznawane w kategoriach: „Młody Einstein”, „Artysta”, „Sportowiec”, „Dżentelmen”, „Luzak”, „Organizator”, „Dama”, „Spóźnialski”, „Z uśmiechem przez życie”. Wolne miejsca pozostały jeszcze w kategoriach „Leń” i „Pechowiec”. Tradycja ta została zapoczątkowana już 12 lat temu. Po raz pierwszy gala została zorganizowana przez klasę Katarzyny Lauer-Boruckiej i od tego czasu pojawia się coraz to więcej pomysłów i nowych kategorii.

Oprócz części oficjalnej przygotowany został także bogaty program artystyczny, zarówno przez klasy ósme, które prezentowały swoje pożegnalne filmy, jak i przez klasy siódme, które jak co roku przygotowały coś od siebie. Oprócz tego poprowadziły także galę Szkolnych Jaśków wspominaną wyżej.

W tym roku mury szkoły pożegnały dwie klasy – 8a i 8b. Wychowawcą klasy 8a, która liczyła sobie 21 osób, był Wojciech Lasota, z kolei wychowawcą klasy 8b, która liczyła 24 osoby, była Elżbieta Rychlik. Co razem daje blisko 50 kolejnych, bogatszych w wiedzę, młodych ludzi.

Bardzo dobrze będę wspominał te 8 lat edukacji. Było pełno wzlotów i upadków. Przez te kilka lat udało mi się nawiązać wiele ciekawych znajomości, które mam nadzieję, że uda mi się utrzymać na dłużej. Na nudę z pewnością nie mogłem narzekać. Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, ale jeśli chodzi o wybór szkoły średniej to zdecydowałem się na technikum – mówił Kacper Grochol, uczeń klasy 8b.

Z pewnością będę tęsknić za swoją klasą, za nauczycielami, bo czuję, że w przyszłej szkole mogą trafić się gorsi. Przez te lata nawiązałam też kilka ważnych dla mnie znajomości. W przyszłości wybieram się do liceum i  chciałabym zostać kosmetyczką – mówiła Weronika Kuczera, uczennica klasy 8a – Myślę, że dzisiejsza galą jest ważnym wydarzeniem dla każdego z nas i jest to coś co zapamiętamy na całe życie – dodaje.

To pożegnanie było również wyjątkowe pod innym względem. Była to ostatnia gala, na której, w roli dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim pojawiła się Gabriela Matyszok. Jej rządy przejmie Wojciech Lasota, który do tej pory pełnił rolę zastępcy dyrektora.

Zobacz także: Dobrzeńscy ósmoklasiści pożegnali się ze szkołą. Tradycyjnie odbyła się gala w ośrodku kultury

To jednak jeszcze nie koniec drogi naukowej, oficjalnie pożegnanych dziś (21 czerwca), absolwentów. Stoją oni przed wyborem szkół średnich, a do dyspozycji mają: liceum, technikum lub szkołę branżową.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".