Agnieszka Kamińska rozpoczęła kampanię wyborczą do rady miasta Opola z impetem każącym zapomnieć, że startuje dopiero z 9. miejsca. Poszczególne punkty jej programu pozornie jedynie dotyczą tylko najbliższej jej dzielnicy – Malinki. W istocie rezonują w całym mieście.
Największa bolączką jej dzielnicy jest problem z wodami opadowymi, o odprowadzeniu których nikt nie pomyślał i – jak twierdzą mieszkańcy – zdarza się, że mają wodę w nowiutkich domach.
Agnieszka Kamińska zabiega o poparcie w okręgu obejmującym obejmuje Malinkę, Malinę, Gosławice, Kolonię Gosławicką, Grudzice, Grotowice i Nową Wieś Królewską. Z myślą o nich wszystkich proponuje utworzenie zbiornika retencyjnego na zakupionym przez Opole terenie, utworzenie parku i terenu rekreacyjnego m.in skateparku, parku linowego ze ścieżkami rowerowymi prowadzącymi do Turawy.
Przy wysokim poziomie wód gruntowych tylko w ten sposób zapobiec można podtopieniom i powodziom – przyznaje mieszkaniec Malinki Mariusz Orzechowski.
To jedyna szansa dla rozbudowującej się wciąż dzielnicy europejskiej.
– Brak podstawowej infrastruktury, dróg, bezpłatnych parkingów nie jest problemem tej jednej dzielnicy. Rządzący miastem muszą wreszcie zwrócić uwagę nie tylko na inwestycje za setki milionów złotych, którymi się chwalą, ale na drobniejsze, które w innych dzielnicach, tak jak na Malince są konieczne, by można było godnie żyć – zwraca uwagę mieszkanka ulicy Wiedeńskiej Anna Szewczyk.
Kamińska postuluje stworzenie miejskiego Programu Ochrony i Promocji Zdrowia dla Opola w tym: programu różnych form opieki wytchnieniowej dla opiekunów osób przewlekłe chorych i osób z niepełnosprawnościami, dostęp mieszkańców do podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych, w tym: wsparcie psychologicznej dla dzieci, młodzieży.
– Niech Opole będzie miastem festiwali – apeluje Agnieszka Kamińska – festiwali, które będą jego prawdziwą marką, i o które zadba ono nie tylko w dniu wydarzenia, ale przez cały rok. Proponuję powołanie biura festiwalowego „Festiwalowe Opole” wspierające główne opolskie festiwale Songwriters Festiwal, Opolskie Lamy , Drumfest i Festiwal Polskiej Piosenki. Biuro będzie miało na celu zarządzanie festiwalami cały rok.
– Bardzo by się przydało, żeby ktoś o te wydarzenia w mieście, które na nie przecież pracują ktoś wreszcie zadbał – uważa organizator jednego z nich Roman Szczepanek.