Ponad 500 ofert pracy z 20 branż reprezentowanych przez 74 wystawców przyciągnęło do „Łącznika” ponad 1000 studentów. Piętnaste Akademickie Targi Pracy odbyły się tam 20 marca.

Firmy, które wystawiły się w budynku przy ul. Mikołajczyka 16, reprezentowały wyłącznie te dziedziny, które odpowiadają kierunkom nauczanym na Politechnice Opolskiej. Wśród owych branż znalazły się: IT, elektrotechnika, elektronika, motoryzacja, budownictwo, administracja, bankowość, finanse, ubezpieczenia, ochrona środowiska, turystyka, fizjoterapia, produkcja i przemysł spożywczy.

– Jest tutaj wiele firm, niektóre popularne i międzynarodowe, inne nieco mniejsze. Można dużo porozmawiać na tematy związane z branżą i wysłuchać podpowiedzi wystawców. To dla mnie pierwsze takie targi, jestem miło zaskoczony i myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – mówił Mateusz Zawada, student II roku informatyki na Politechnice Opolskiej.

– Targi oceniam bardzo dobrze, a jestem tu drugi raz. Rzeczywiście jest tu mnóstwo różnorodnych firm, od spożywczych, aż po te z branży gier komputerowych. Mi również się tutaj podoba, także jestem miło zaskoczony, a do tego można tutaj zdobyć wiele ciekawych fantów. Oczywiście wiążę przyszłość ze swoją branżą – dodał z kolei Michał Drozd z tego samego kierunku i roku.

Przy stoiskach na studentów czekało ponad 500 ofert. Zaproszone firmy proponowały studentom praktyki, staże i pracę. Równolegle w auli budynku odbywały się rekrutacje do tych przedsiębiorstw. Na tym jednak się nie skończyło. Były też konkursy z nagrodami, fotobudka, strefa relaksu i koło fortuny. Poza tym na studentów czekał popcorn, każdy też mógł zrobić sobie zdjęcie biznesowe, na przykład do CV. Do dyspozycji było ponadto stanowisko, przy którym żacy konsultowali swoje dokumenty aplikacyjne.

– Cieszymy się, że firmy ufają nam i wracają na tutejsze Akademickie Targi Pracy. Dziś było ich tu ponad 70. Dopisali też studenci, którzy zaczynają myśleć o swoim rozwoju już podczas studiów – podkreślała Aleksandra Jasińska, kierowniczka Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej. – Taki też jest cel tego wydarzenia. Studenci dostają możliwość rozwijania swojej kariery zanim opuszczą mury politechniki. Tworzą też te targi razem z nami, dobrze się do nich przygotowując. Warto w nich uczestniczyć, nieraz też widzę naszych absolwentów przy stoiskach firm.

Akademickie Targi Pracy zagościły na Politechnice Opolskiej piętnasty raz. Portal internetowy i miesięcznik Opowiecie.info objął je patronatem medialnym.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.