Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych edukacją przyrodniczą na bezpłatną konferencję, która odbędzie się 15 października o godzinie 13:00 w Ładzy, ul. Reymonta 3.

Podczas konferencji pn. „Przyroda naszym bogactwem – aktywna edukacja przyrodnicza w oparciu o bazę Stobrawskiego Parku Krajobrazowego” uczestnicy dowiedzą się między innymi jakie walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe posiada Stobrawski Park Krajobrazowy oraz jakie formy edukacji przyrodniczej mogą być realizowane w oparciu o naszą bazę. Zaprezentują się również zewnętrzne podmioty świadczące usługi edukacyjno-turystyczne bazujące na walorach parku.

Prowadzenie zajęć przyrodniczych nie musi, a wręcz nie powinno sprowadzać się wyłącznie do zagadnień teoretycznych omawianych w klasach szkolnych. Przekazywanie wiedzy przez doświadczenie jest alternatywą z której można skorzystać wykorzystując m.in. nowoczesną bazę edukacyjną Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Pracownicy parku posiadają wiedzę oraz doświadczenie zarówno w prowadzeniu zajęć edukacyjnych jak i w badaniach przyrodniczych, dzięki czemu mogą w sposób ciekawy przekazać wiedzę przyrodniczą współczesnej młodzieży.

Na uczestników czekają prelekcje oraz warsztaty prowadzone przez pracowników Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. Każdy uczestnik biorący udział w konferencji otrzyma pakiet materiałów oraz zaświadczenie potwierdzające obecność.

Zapisy możliwe drogą mailową na adres: spk@zopk.pl lub telefoniczną 77 469 35 50 do dnia 5 października 2018 roku. Ilość miejsc jest ograniczona.

Aktywna edukacja ze Stobrawskim Parkiem Krajobrazowym

Fot. zopk.pl

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie