Połączą aktywność fizyczną z edukacją historyczną. Po raz trzeci na terenie gminy Łubniany zorganizowany zostanie Rajd Powstań Śląskich. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 17 maja.

– Naszym celem jest edukacja na temat powstań śląskich, promowanie walorów turystyczno-krajobrazowych Opolszczyzny, a także integracja i aktywizacja dzieci oraz młodzieży – informuje Bożena Morawska-Jednoróg, komandor rajdu – Liczy się dobra zabawa i radość ze wspólnie spędzonego czasu.

Udział w rajdzie weźmie ponad 200 osób – przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunami. Do wyboru mają jedną z sześciu tras:

1. Świerkle, ul. Brynicka – Łubniany (ok. 7 km)

2. Jełowa PKP Pomnik Powstańców Śląskich – Studzionka – Łubniany (ok. 8 km)

3. Jełowa PKP, Pomnik Powstańców Śląskich – Łubniany (ok. 4 km)

4. Brynica przystanek centrum – Łubniany (ok. 6 km)

5. Studzionka – Łubniany (ok. 3 km)

6. Biadacz – Łubniany (ok. 6 km).

Na mecie rajdu, która zlokalizowana jest w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach, zaplanowano konkursy: muzyczny, historyczny i sportowy. Dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat powstań śląskich, wziąć udział w rywalizacji sportowej oraz muzycznej, prezentując piosenkę o tematyce patriotycznej i powstańczej.

Poznamy też laureatów na projekt medalu „Bohaterowie Powstań Śląskich” oraz plakatu pod hasłem „Powstania Śląskie naszymi oczami”.

Podsumowanie imprezy oraz wręczenie nagród zaplanowano na godzinę 12.30.

Organizatorem rajdu jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Łubnianach wraz z oddziałem PTTK w Opolu, Nadleśnictwem Kup, Nadleśnictwem Turawa oraz Stobrawskim Parkiem Krajobrazowym. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem wójta gminy Łubniany. Opowiecie.info jest patronem medialnym rajdu.

Regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie internetowej PSP w Łubnianach: www.psplubniany.pl

Rajd Powstań Śląskich

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.