W piątek (2 czerwca) w Publicznej Szkole Podstawowej w Zagwiździu zorganizowano Dzień Dziecka z dużą dawką aktywności fizycznej.

Uczniowie zostali podzieleni na kilka grup i w blokach około 60 minutowych pod opieką nauczycieli korzystali z różnych atrakcji. Wśród nich były zorganizowane przez Radę Rodziców: ścianka wspinaczkowa, dwa rodzaje dmuchawców oraz specjalna platforma na której ruchy balansu ciała odwzorowywały na ekranie jazdę na nartach, snowboardzie lub windsurfingu. W atrakcjach udział wzięła grupa przedszkolaków z Zagwiździa. Inne stacje składały się z gier zespołowych na sali gimnastycznej. Dziewczyny z klas I-IV na sali fitness prowadziły warsztaty tańca.

Kolejny raz mogliśmy bezpłatnie wykorzystać kajaki do nauki pływania po Budkowiczance za co dziękujemy firmie „Kajaki Zagwiździe”. Wielu najmłodszych uczniów pierwszy raz brało udział w tego typu atrakcji, a dzieci które potrzebowały pomocy, otrzymały ją od klas V i VI. Klasa VIII z nauczycielami udała się na pieszą wycieczkę po najbliższej okolicy. Zadowolenie na twarzach oraz pozytywne komentarze młodszych i starszych uczniów niezmiernie nas cieszą. W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy Radzie Rodziców oraz samym rodzicom, którzy dodatkowo wsparli Dzień Dziecka, przygotowując słodkości.

Fot. PSP Zagwiździe

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie