Grupa baletowa  Arabesque  od siedmiu lat jest kulturalnym ambasadorem Gminy Dobrzeń Wielki na scenach krajowych  i zagranicznych.

Arabesque kulturalnym ambasadorem Gminy Dobrzeń Wielki

Na swoim koncie grupa  ma wiele nagród i wyróżnień na konkursach  wojewódzkich i krajowych. W latach 2013-2016 GB ARABESQUE współpracowała m.in.  z p. Marią Kijak Rakowską byłą tancerką, a następnie kierownikiem baletu Opery Wrocławskiej. Raz w miesiącu odbywały się warsztaty z techniki tańca klasycznego pointes i repertuaru klasycznego, a rezultaty wysiłku naszych tancerek można było podziwiać podczas Koncertu Galowego na deskach sceny Opery Wrocławskiej.

W lipcu 2016 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Baletowego w Lądku Zdroju GB ARABESQUE brała udział w warsztatach z techniki tańca klasycznego dla średnio-zaawansowanych, które prowadziła p. Beata Wrzosek-Dopierała, pedagog tańca z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu.

Dziewczęta zrobiły ogromne wrażenie na prowadzącej warsztaty, która zaproponowała współpracę z naszą grupą. Rezultatem tej współpracy były ubiegłoroczne listopadowe warsztaty, na których oprócz zajęć z techniki tańca klasycznego, zostały przygotowane po dwie choreografie z repertuaru klasycznego dla obu grup. Siódmy sezon artystyczny (2016/2017) był wyjątkowo udany dla GB ARABESQUE. Już w kwietniu 2017 r. GB ARABESQUE po raz piaty uczestniczyła w Festiwalu Tańca „Baw się razem z nami” w Kluczborku, gdzie po raz piąty potwierdziła swoją klasę zajmując niekwestionowane pierwsze miejsce. W maju br. grupa młodsza i starsza zaprezentowały się w jedenastu choreografiach na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „TOP” we Wrocławiu, w kategorii balet. Nasze solistki i zespoły jedenaście razy wchodziły na podium zdobywając 6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale.

Grupa miała również okazję występować za granicą. Dwukrotnie prezentowała swoje umiejętności taneczne na konkursach we Włoszech oraz na telewizyjnym konkursie w Bułgarii.
Na początku czerwca br. GB ARABESQUE-BABY uczestniczyła w Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym Przedszkolaków „Balerina” w Kluczborku, gdzie zarówno solistka, jak i zespół wywalczyli pierwsze miejsce. GB ARABESQUE została zaproszona również do programu „Opolskie o poranku” TVP3 Opole, w którym zaprezentowała się w trzech choreografiach klasycznych. GB ARABESQUE oprócz udziału w konkursach, cały czas swoimi występami uświetnia lokalne imprezy. Pod koniec sierpnia br. odbędą się warsztaty taneczno-baletowe dla członków GB ARABESQUE oraz dla osób zainteresowanych.

Zarówno dzieci, jak i młodzież chcące spróbować tańca klasycznego, jazzowego i estradowego zapraszamy na te zajęcia. Być może będzie to początek wspaniałej przygody w świat magii tańca. Choreografem i pedagogiem grup baletowych jest dr Alicja Iwańska

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.