Gmina Łubniany uzyskała dofinansowanie na budowę drogi gminnej – ulicę Dębową w miejscowości Kolanowice w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016–2019. Przewidywany termin realizacji to okres kwiecień–listopad 2018 r.

Inwestycja obejmuje wykonanie jezdni o długości 299 m.b. oraz chodnika o długości 99 m.b.

W ramach zadania przebudowane zostanie również jedno skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1728, ul. Powstańców Śląskich oraz utwardzony zostanie teren, gdzie powstanie zatoka autobusowa przy istniejącym przystanku autobusowym z wiatą przystankową. Wykonane zostanie także oświetlenie drogi i chodnika.

Dzięki budowie drogi ul. Dębowej oraz wybudowanego w ramach tej inwestycji chodnika poprawi się dostępność mieszkańców do komunikacji zbiorowej. Część drogi i chodnik po zachodniej stronie łączą się z ul. Brzozową, tworząc skrót pomiędzy ul. Brzozową a ul. Powstańców Śląskich, którym bezpiecznie można będzie przejść do centrum miejscowości, w którym to zlokalizowane są usługi dla mieszkańców oraz przystanek autobusowy.

Fot. Google Maps

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.