„Bieg ku słońcu” w Jełowej – właśnie zadebiutowała nowa impreza w okolicy [GALERIA, AUDIO]

Roberto di Miccoli przekraczający linię mety biegu na 10 km   © Tomasz Chabior

Kilkuset miłośników aktywnego wypoczynku pobiegło w niedzielnym „Biegu ku słońcu” przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jełowej. Wśród nich były dzieci, młodzież i dorośli.

Dystanse, które musieli pokonać uczestnicy imprezy, dostosowane były do ich wieku i kondycji. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I, II, III i IV obiegli tylko budynek szkoły, a ich starsi koledzy startowali z pobliskiej drogi polnej, by po chwili finiszować pod placówką.

O wiele dłuższe trasy pokonali dorośli, na których czekały odcinki o długości 5 i 10 km. Po wystartowaniu spod jełowskiej podstawówki wybiegli oni w teren i po wszystkim kończyli bieg tam, gdzie go rozpoczęli. Równolegle z biegaczami wystartowali miłośnicy nordic walking, którzy przemaszerowali 5 km.

W każdej kategorii wyłoniono najlepszych, rozbijając klasyfikacje na męską i żeńską. Wśród panów, którzy pokonali 10 km, najlepszy był Włoch zamieszkujący Racibórz – Roberto di Miccoli. Po nim na metę przybiegli kolejno Daniel Kokot i Sławomir Urbański. Z kolei wśród pań biegnących na tym samym dystansie pierwsze miejsce zajęła Marzena Boczkowska, drugie Dominika Witkiewicz, a trzecie Małgorzata Domańska.

– mówił Roberto di Miccoli.

Mężczyzną, który najszybciej skończył bieg na 5 km był Michał Strzelczak, drugi na metę dobiegł Nico Waleska, a trzeci Tomasz Białas. Natomiast pierwszą kobietą, która ukończyła „piątkę” była Kornelia Polek-Duraj, a drugą i trzecią odpowiednio Monika Patrzek oraz Ewa Kosmaty.

– podsumował Nico Waleska.

Natomiast męskie podium marszu nordic walking zapełnili Wiesław Kozimor (1.), Wiesław Markiewicz (2.) i Bronisław Kasprzak (3.), a żeńskie Ewa Białas (1.), Katarzyna Kępa-Danek (2.) i Justyna Konik (3.).

Bieg ku słońcu odbył się w Jełowej po raz pierwszy i stał się kolejną tego typu imprezą w okolicy, która prawdopodobnie na stałe wpisze się do kalendarza. Celem zawodów była popularyzacja aktywnego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz promocja sołectwa Jełowa i gminy Łubniany.

„Bieg ku słońcu” w Jełowej 2019 – wyniki:

Bieg na 10 km – mężczyźni:
1. Roberto di Miccoli (Eko Okna Runners)
2. Daniel Kokot (Rajsport Active)
3. Sławomir Urbański (Gepard Kępno)

Bieg na 10 km – kobiety:
1. Marzena Boczkowska (Stan umysłu Lewin biega)
2. Dominika Witkiewicz (Kotórz Mały)
3. Małgorzata Domańska (Stan umysłu Lewin biega)

Bieg na 5 km – mężczyźni:
1. Michał Strzelczak (Zajączki drugie)
2. Nico Waleska (Stobrawska Grupa Biegowa)
3. Tomasz Białas (Stan umysłu Lewin biega)

Bieg na 5 km – kobiety:
1. Kornelia Polek-Duraj (KU Politechnika Opolska)
2. Monika Patrzek (Brynica)
3. Ewa Kosmaty (Szymi Team)

Marsz nordic walking – mężczyźni:
1. Wiesław Kozimor (Stan umysłu Lewin biega)
2. Wiesław Markiewicz (Kały)
3. Bronisław Kasprzak (Wręczyca Wielka)

Marsz nordic walking – kobiety:
1. Ewa Białas (Lewin Brzeski)
2. Katarzyna Kępa-Danek (Łubniany)
3. Justyna Konik (Jełowa)

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.