Opolscy policjanci podsumowali ferie zimowe, był to okres intensywnej pracy. Mundurowi wielokrotnie kontrolowali stan techniczny autobusów, a także prowadzili wzmożone badania trzeźwości. 

Blisko 450 kolizji i 20 wypadków – podsumowanie ferii zimowych na Opolszczyźnie

W trakcie ferii na Opolszczyźnie doszło do blisko 450 kolizji i 20 wypadków, w tym 2 śmiertelnych. Wśród 52 kontrolowanych autokarów opolscy mundurowi ujawnili 3 pojazdy z nieprawidłowościami. Opolscy policjanci przeprowadzali również wzmożone kontrole kierujących na opolskich drogach. Mundurowi przebadali blisko 14 700 kierowców, podczas których zatrzymali 92 osoby, prowadzące pojazd pod wpływem alkoholu.

Opolscy policjanci przygotowywali dzieci do rozpoczęcia ferii zimowych już od początku roku. To właśnie wtedy spotykali się z uczniami szkół, by przypomnieć im jak bezpiecznie spędzać czas podczas zimowego wypoczynku. Dzielnicowi oraz policyjni profilaktycy przestrzegali dzieci m. in. przed wchodzeniem na zamarznięte akweny, a także przed zjeżdżaniem na sankach w bliskim sąsiedztwie ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Podczas spotkań z najmłodszymi, mundurowi przypominali także przepisy ruchu drogowego, o których należy pamiętać np. w drodze na lodowisko.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie