Boże Ciało na ulicach Dobrzenia Wielkiego. Odbyła się procesja, będzie także festyn [GALERIA]

Z okazji Bożego Ciała w Dobrzeniu Wielkim stanęły cztery ołtarze.   © Tomasz Chabior

Setki wiernych uczestniczyły w obchodach Bożego Ciała w Dobrzeniu Wielkim. Na poranne świętowanie tradycyjnie złożyły się msza i procesja do okolicznych ołtarzy. Po południu odbędzie się także festyn pod kościołem.

Msza w kościele pw. św. Katarzyny rozpoczęła się o godz. 8.30. Po niej, około godz. 9.30, spod świątyni wyruszyła procesja. Wierni odwiedzili kolejno cztery ołtarze znajdujące się:

  • na skrzyżowaniu ul. Ks. Fiecka i ul. Powstańców Śląskich,
  • na ul. Powstańców Śląskich,
  • na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i ul. Strzelców Bytomskich,
  • przy skrzyżowaniu ul. Strzelców Bytomskich, ul. Opolskiej i ul. Namysłowskiej.

 

Po przejściu całej trasy procesji, która liczyła około 1,5 km, wierni wrócili do kościoła parafialnego. Na tym jednak obchody Bożego Ciała w Dobrzeniu Wielkim się nie kończą. Na godz. 14.30 zaplanowano bowiem nieszpory, po których na kościelnym parkingu odbędzie się festyn.

Podczas niego będzie można między innymi obejrzeć występy lokalnych artystów: zespołu Biedronki z Czarnowąsów-Opola, zespołu ludowego Dobrzenianki, grupy cyrkowej Cudaki i orkiestry OSP Dobrzeń Wielki. Imprezę zamknie zabawa taneczna.

Boże Ciało to potoczna nazwa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to ruchome święto ku czci Najświętszego Sakramentu, które wypada zawsze w czwartek – 60 dni po Wielkanocy. Kolejna taka uroczystość czeka wiernych 8 czerwca 2023 roku.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.