Centrum handlowe Turawa Park przygotowało niespodziankę dla osób które spędzają wakacje w mieście. W sobotę, 1 sierpnia otwarta została Strefa Letnia Każdy Dzień Dobry!

Przestrzeń funkcjonować będzie do końca lata w dni handlowe. W ramach strefy zaplanowano szereg atrakcji, z których będzie można korzystać bezpłatnie.

W dzień otwarcia strefę odwiedziło kilkadziesiąt osób. Dzieci miały okazję uczestniczyć w licznych zabawach z animatorami, odwiedzić kącik malowania twarzy, skosztować waty cukrowej, lub spędzić czas w kolorowym labiryncie sensorycznym. Natomiast dorośli mogli odpocząć na leżakach i hamaku przy dźwiękach muzyki.

Strefa funkcjonować będzie do 20 września. Organizatorzy zapraszają codziennie w godzinach otwarcia centrum.

Na ponad 100 metrowej przestrzeni odbywać się będą m.in.: bezpłatne zajęcia jogi, medytacje (8 i 15.08 o godz.13.00), treningi zumby (w każdy czwartek o godz. 18.00), a także zajęcia sportowe dla dzieci (w soboty o godz. 11.00) i warsztaty kreatywne.

W ramach strefy powstała także wystawa MAMY WAS, przedstawiająca portrety osób, które wzięły udział w castingu na twarz CH Turawa Park. Można zobaczyć m.in. zdjęcia zwycięzców: Kasi, Natalii, Patrycji, Basi, Joanny, Laury, Tomasza, Norberta, Borysa, Nataniela i Mateusza, którzy od marca pojawiają się w materiałach marketingowych przygotowywanych przez centrum.

Na projekt strefy rozpisano konkurs. Studenci Uniwersytetu Opolskiego przedstawili propozycje zagospodarowania przestrzeni. Wybrano 3 prace na podstawie których powstał finalny projekt strefy letniej Każdy Dzień Dobry!

Podczas otwarcia wręczone zostały nagrody zwycięzcom konkursu projektowego. Studenci, których prace zostały wdrożone otrzymali karty przedpłacone do wykorzystania w CH Turawa Park oraz dyplomy.

Zależy nam na stałym budowaniu relacji z lokalną społecznością, dlatego do stworzenia konceptu strefy zaprosiliśmy studentów kierunku Architektura Krajobrazu Uniwersytetu Opolskiego. Przeprowadziliśmy konkurs na projekt zagospodarowania przestrzeni. Nadesłane prace reprezentowały bardzo wysokim poziom i zaskoczyły nas wieloma nieszablonowymi pomysłami. Mamy nadzieję, że stworzona przez nas przestrzeń przypadnie do gustu naszym klientom – powiedziała Agnieszka Pyzanowicz-Francke, dyrektor Centrum Handlowego Turawa Park.

Aktualne informacje o atrakcjach w strefie publikowane będą na stronie https://turawa-park.com/aktualnosci/nadchodzace-wydarzenia/strefa-letnia-2020

Fot. CH Turawa Park

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.