Jak pielęgnować rośliny, stosować naturalne nawozy i prowadzić bioróżnorodny ogród? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczestnicy ostatniego już spotkania w wybranych ogrodach Gminy Popielów i okolicy. W środę (26 października) miłośnicy ogrodnictwa odwiedzili ogrody w Popielowie, Kurzniach i Tarnowcu.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16:30 przy Urzędzie Gminy Popielów. Stamtąd uczestnicy wyruszyli na zwiedzanie pierwszego ogrodu. 

– Biorąc udział w takich spotkaniach, dowiadujemy się wielu interesujących rzeczy na tematy związane z ogrodnictwem. Jeśli więc mamy w domu chociażby mały ogród, to z pewnością wszystkie wskazówki i porady odnośnie jego pielęgnacji, będą bardzo przydatne –  podkreśliła Monika Kopka-Jędrychowska, sekretarz Gminy Popielów.Chcemy promować różnorodność, naturę i jej piękno. Odwiedzając ogrody, mamy styczność przede wszystkim z praktyczną wiedzą. Wszelkie sugestie od osób, które na co dzień zajmują się prowadzeniem własnego ogrodu, są niezwykle cenne. Tego typu spotkania zmieniają sposób myślenia o ogrodnictwie.

Odwiedzając ogrody, uczestnicy dzielili się własnymi spostrzeżeniami np. jak pielęgnować ogród, dbać o rośliny, odpowiednio je nasadzać i jaką glebę stosować. Ponadto dowiedzieli się o tym, jak ważna przy prowadzeniu bioróżnorodnego ogrodu jest pogoda i warunki klimatyczne panujące w naszym kraju.

fot. Milena Skóra

– Prowadzenie ogrodu jest moją pasją. Uwielbiam spędzać czas na łonie natury i obserwować, jak rosną moje rośliny – mówiła Jadwiga Kozicka, miłośniczka ogrodnictwa. – Wiedzę na tematy związane z ogrodnictwem czerpię z książek czy portali internetowych. Uprawiam swój ogródek po swojemu, bo stawiam na jego naturalność i różnorodność.

Spotkania odbyły się w ramach realizacji projektu „Stobrawska wstęga – ostoja bioróżnorodności – edukacja, rozpoznanie i ochrona”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opolskiego na lata 2014-2020.

fot. Monika Kopka-Jędrychowska

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.