Duża część wczorajszego posiedzenia komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu w Urzędzie Gminy Dobrzeń Wielki została poświęcona kwestii orkiestry Dziecięco – Młodzieżowej działającej przy PSP w Chróścicach. Prowadzonej przez Mirosława Gutkę, który jest jednocześnie dyrektorem szkoły.

Dyrygent złożył  rezygnację z prowadzenia orkiestry.  Powodem takiego stanu rzeczy jest, jak mówił: Zła atmosfera w orkiestrze, która przekłada się bezpośrednio na jej funkcjonowanie. Do tego dochodzą ataki personalne na mnie – mówił Gutka.

Ma to głównie związek z rodzicem jednego z uczniów, wokół którego narósł cały rzekomy konflikt. Zarzuca on Gutce złe gospodarowanie finansami orkiestry oraz nieodpowiednie podejście do jego syna,  członka orkiestry. Jako przykład podał smsa wysłanego przez Gutkę, gdzie jak wskazał, w sposób nieodpowiedni dyrygent zwraca się do jego syna, co godzi bezpośrednio w jego dobre imię.

Przybyli na sesję rodzice jednogłośnie stanęli za dyrygentem, podkreślając jego fachowość i doświadczenie. Zgłoszenie o złej atmosferze w orkiestrze było zaskoczeniem dla radnych i samego wójta, który o całej sytuacji dowiedział się przypadkiem dzień przed sesją. W swoim wystąpieniu – na temat pracy Mirosława Gutki – podkreślił jego wysokie kompetencje i dobre reprezentowanie gminy poprzez działania orkiestry. Poprosił dyrygenta o czas na zastanowienie się nad swoją decyzją.

O dalszych losach orkiestry z PSP w Chróścicach będziemy Państwa informować w naszych materiałach.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.