Podatnicy złożyli już ponad 2 mln deklaracji za pomocą usługi Twój e-PIT. Najwięcej rozliczeń dotyczy PIT-37.

Podatnicy, którzy zalogują się do e-Urzędu Skarbowego za pomocą form dostępnych w ramach login.gov.pl mogą korzystać nie tylko z usługi Twój e-PIT ale także z wszystkich pozostałych e-usług oferowanych przez Krajową Administrację Skarbową w e-US.

Twój e-PIT w liczbach

Podatnicy korzystający z usługi złożyli już ponad 2 mln formularzy PIT za 2023 rok, w tym:

  • 1 mln 819 tys. deklaracji PIT-37,
  • 87,9 tys. deklaracji PIT-28,
  • 36 tys. deklaracji PIT-38,
  • 49,8 tys. deklaracji PIT-36.
  • 1,6 tys. deklaracji PIT 36L
  • 4 tys. oświadczeń PIT-OP.
  • 2 tys. deklaracji PIT-DZ.

Jak się zalogować do e-Urzędu Skarbowego i usługi Twój e-PIT

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym).
Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się za pośrednictwem login.gov.pl, identyfikując się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikacją mObywatel. Te formy logowania pozwalają w pełni korzystać ze wszystkich funkcjonalności e-Urzędu Skarbowego. Dodatkowo do samej usługi Twój e-PIT wciąż można zalogować się także danymi podatkowymi.

e-korespondencja w e-Urzędzie Skarbowym

Dzięki e-korespondencji podatnicy mają możliwość odbierania i wysyłania pism ze swojego konta w e-Urzędzie skarbowym. Funkcjonalność ta pozwala załatwić większość spraw podatkowych w szybki i prosty sposób, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym. Dzięki e-korespondencji zaświadczenia o dochodach, przychodach, czy o braku zaległości możemy uzyskać w serwisie bezpłatnie w zaledwie w kilka minut. Usługę można aktywować np. przy okazji logowania do e-US w związku z rozliczeniem podatku.
Z e-Urzędu Skarbowego korzysta obecnie ponad 14 mln użytkowników. Ponad 1,5 mln z nich już wyraziło zgodę na e-korespondencję z administracją skarbową.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie