Czwartoligowcy zagrali 2. kolejkę. Zmienił się lider [WYNIKI]

© Tomasz Chabior

Swornica Czarnowąsy, Victoria Chróścice i Polonia Nysa zdobyły pierwsze w sezonie punkty. Z zerowym dorobkiem pozostają natomiast TOR Dobrzeń Wielki, Chemik Kędzierzyn-Koźle, Pogoń Prudnik i Po-Ra-Wie Większyce.

Jedyną niespodzianką ostatniej soboty był remis wywalczony na własnym stadionie przez beniaminka z Chróścic przeciwko silnej Polonii Nysa. Choć podopieczni Łukasza Kabaszyna przez 12 minut wygrywali 1:0, nie zdołali utrzymać prowadzenia i zremisowali 1:1.

Pozostałe beniaminki wciąż pozostają bez punktów. Oba przegrały 0:2 – TOR Dobrzeń Wielki w kiepskim stylu poległ w Graczach, a Pogoń Prudnik dała się ograć w Gogolinie.

Wyniki pozostałych meczów nie dziwią, ponieważ na tak wyrównanym szczeblu rozgrywkowym jak 4. liga spodziewać się można wszystkiego.

Golem zdobytym już w pierwszej połowie zwycięstwo 1:0 przeciwko Chemikowi wywalczyła u siebie Swornica. Komplet punktów zdobyły również Starowice i Polonia Głubczyce. Pierwsi z nich wygrali 4:1 w Większycach i objęli prowadzenie w tabeli, a drudzy 3:2 w Oleśnie.

Podobnie jak Victoria i Polonia punktami podzieliły się także Małapanew Ozimek i Start Namysłów (1:1) oraz Piast Strzelce Opolski i Unia Krapkowice (1:1).

Wyniki 2. kolejki 4. ligi (18–19 sierpnia 2018):

Victoria Chróścice – Polonia Nysa 1:1
Skalnik Gracze – TOR Dobrzeń Wielki 2:0
Swornica Czarnowąsy – Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:0
Małapanew Ozimek – Start Namysłów 1:1
MKS Gogolin – Pogoń Prudnik 2:0
Po-Ra-Wie Większyce – Starowice Dolne 1:4
OKS Olesno – Polonia Głubczyce 2:3