Dąbrowskie „Zamczysko” w strugach deszczu

Tegoroczne „Zamczysko” to przede wszystkim wspaniali wykonawcy. Dwa dni imprezy zorganizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie zamku w Dąbrowie wypełniły poezja śpiewana, ballada turystyczna oraz piosenki folkowo-rockowe.

Dąbrowskie „Zamczysko” w strugach deszczu

Organizatorzy „Zamczyska”, czyli IX Dąbrowskiego Spotkania z Poezją Śpiewaną nie mieli niestety  szczęścia do pogody, która szczególnie pierwszego dnia dała się wszystkim we znaki. Ulewny deszcz i znaczne ochłodzenie temperatury w niczym jednak nie przeszkodziły  wspaniałej oprawie artystycznej  imprezy, która odbyła się 1 i 2 września na placu przy zamku w Dąbrowie.

Dąbrowskie „Zamczysko” w strugach deszczu

Dąbrowskie „Zamczysko” w strugach deszczu

Pierwszego dnia, pomimo ulewy, doskonały koncert na otwarcie dał Tomasz Olesiński z zespołem. W dalszej części mogliśmy wysłuchać Piotra Kajetana Matczuka, Elżbietę Adamiak oraz zespoły: Póki Co, Chwila Nieuwagi z Kubą Blokeszem i Cisza Jak Ta.

Dzień później wystapiły m.in. zespoły: Pilar, opolska Bohema i Plateau, który zagrał utwory z płyty  „Projekt Grechuta” i swoje najnowsze kompozycje. 

Organizatorzy, wzorem poprzednich lat, przygotowali warsztaty gitarowe, które prowadził gitarzysta Starego Dobrego Małżeństwa i zespołu U Studni – Dariusz Czarny. Kolejne spotkania z poezją śpiewaną w Dąbrowie za rok.

Portal GLB objął patronatem medialnym tegoroczne „Zamczysko”

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.