Chcą połączyć przyjemne z pożytecznym. Sołectwo Daniec zaprasza festyn rodzinny, z którego dochód przeznaczony będzie na budowę placu zabaw.

– Mamy sporej wielkości plac rekreacyjno – sportowy z urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu. W zeszłym roku udało nam się zdobyć pieniądze w ramach programu „Działaj Lokalnie” i zrobiliśmy na nowo boisko do piłki plażowej. Chcemy to miejsce rozwijać, aby było atrakcyjne dla naszych mieszkańców w różnym wieku, stąd w planach są urządzenia dla dzieci a potem także altanka i miejsce na ognisko – mówi Patrycja Grabowska, sołtys Dańca.

W programie festynu, który w najbliższą sobotę, 6 lipca odbędzie się na placu przy ul. Dębskiej Kuźni w Dańcu są animacje dla dzieci, pokazy strażackie, dmuchańce oraz zabawa taneczna. Organizatorzy, którymi są rada sołecka, OSP Daniec, miejscowe koło DFK oraz Unia Raszowa-Daniec zapewniają też bogato zaopatrzony bufet. Początek wydarzenia o godzinie 15.30.

Festyn rodzinny w Dańcu

Fot. Materiały organizatora

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.