Dobrzeń Mały najlepszy w swojej gminie. Rozstrzygnięto lokalny turniej sołectw [GALERIA, AUDIO]

Sołtys Chróścic Beata Wolny gratuluje zwycięstwa sołtysowi Dobrzenia Małego  Janowi Kołodziejowi   © Tomasz Chabior

Reprezentanci Dobrzenia Małego wygrali „Sołeckie zmagania o prym w gminie”, pokonując drużyny z Chróścic (2. miejsce), Dobrzenia Wielkiego (3. miejsce) i Kup (4. miejsce). Impreza została połączona z „Międzynarodowym turniejem sportowo-rekreacyjnym gmin”, na który przyjechali zawodnicy z czeskiego Krnova.

Rywalizacja o prym w gminie Dobrzeń Wielki odbyła się już po raz drugi. Rok temu najlepszy okazał się zespół z Dobrzenia Wielkiego. Tym razem najlepszy rezultat osiągnęło najmniejsze sołectwo w gminie, a zeszłoroczny triumfator był trzeci.

W hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim w sobotę zmierzyło się ze sobą pięć drużyn – polskie Dobrzeń Wielki, Dobrzeń Mały, Chróścice i Kup oraz czeski Krnov. W sportowych zmaganiach uczestniczyło w sumie około 150 zawodników. Krnovianie nie liczyli się jednak w klasyfikacji turnieju sołectw, a za każdą konkurencję – w ramach gościnności organizatorów – otrzymywali maksymalną ilość punktów.

Drużyny rywalizowały w ośmiu konkurencjach: rzucie z połowy boiska do bramki piłką do piłki ręcznej, slalomie z różnych rozmiarów piłkami, biegu sołtysów zakończonym rzutami do skrzyni, kręceniu na czas hula-hop, wyścigu w workach, przeciąganiu za pomocą liny wózka z Czechami, przenoszeniu piłek gimnastycznych z jednego końca hali na drugi oraz konkurencji dla strażaków.

– mówi Gerard Halama, jeden z koordynatorów projektu „Dobrze(ń) być aktywnym”.

We wspomnianym przez Gerarda Halamę głosowaniu Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego brało udział 100 projektów, spośród których wyłoniono 25, które zostaną zrealizowane. „Dobrze(ń) być aktywnym!” załapał się na ostatnie dotowane, 25. miejsce. W głosowaniu wzięło udział aż 112 tys. mieszkańców województwa opolskiego.

Dzięki dotacji – oprócz turnieju sołectw – w gminie Dobrzeń Wielki odbył się także „Mikołajkowy turniej piłki nożnej i ręcznej drużyn dziecięcych” i „Spartakiada przedszkolaków”. Kolejna impreza – spotkanie miłośników nordic walking „2019 metrów dla zdrowia +50” – zostanie zorganizowana w maju. Ostatnim sportowym wydarzeniem, które znalazło się w programie projektu „Dobrze(ń) być aktywnym” będą czerwcowe „Gminne zawody sportowo-pożarnicze”.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.