Generalny remont ul. Konopnickiej w Dobrzeniu Wielkim to już fakt. Wójt gminy Piotr Szlapa podpisał umowę z wykonawcą. Prace remontowe potrwają do 30 października 2019 roku. 

W piątek (26 kwietnia) w Dobrzeniu Wielkim, wójt Piotr Szlapa oraz skarbnik Barbara Buchta podpisali umowę z wykonawcą inwestycji firmą REMOST reprezentowaną przez Henryka Mrozka. Całkowity koszt inwestycji wynosi prawie 3,5 miliona złotych.

W ramach remontu zaplanowano m.in rozbudowę oraz poszerzenie ul. Konopnickiej, przebudowę skrzyżowań z innymi drogami, budowę chodników i zatoki parkingowej oraz przebudowę istniejących odcinków infrastruktury technicznej (sieci energetycznej, gazowej, wodociągowej, teletechnicznej oraz kanalizacji zarówno deszczowej jak i sanitarnej).

W konkursie udział wzięły cztery przedsiębiorstwa, dwa z nich nie spełniły jednak wymaganych warunków. Podczas wyboru wykonawcy kierowano się zarówno całkowitym kosztem remontu jak również długością okresu gwarancji wykonywanych prac. W związku z działaniami remontowymi mogą pojawić się utrudnienia oraz zmiany w organizacji ruchu drogowego. Mieszkańcy proszeni są o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.