Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim włączył się w obchody Tygodnia Mediacji. Przeprowadzono konkurs propagujący kulturalną dyskusję podczas mediacji.

Szkolny Turniej Negocjacji rozpoczął się w poniedziałek (16.10) w Technikum w Dobrzeniu Małym. Uczniowie w trzyosobowych grupach starali się znaleźć korzystne dla negocjatorów rozwiązanie. W komisji zasiedli: nauczyciele Anna Świtoń i Małgorzata Gosztyła oraz uczennica Wiktoria Szemainda.

W drugim dniu szkolnych obchodów tygodnia mediacji w szranki stanęli gimnazjaliści i licealiści. Uczniowie wylosowali swoją rolę – mediator bądź negocjator. Po zapoznaniu się z podanymi informacjami i przedstawieniem ich mediatorowi rozpoczęło się spotkanie mediacyjne. Skutkiem dyskusji miał być wypracowany kompromis.

Licealiści i gimnazjaliści ochoczo przystąpili do zadania. Oceniali ich: Mirosława Grabowska, Małgorzata Gosztyła, a także Marcin Luszczyk. Wyniki przedstawione zostaną w piątek.

Koordynatorką turnieju była szkolna pedagog i członkini komisji Małgorzata Gosztyła.

Młodzi ludzie, którzy zmierzyli się z nowymi funkcjami, mieli okazję nauczenia się kulturalnej rozmowy. Zapoznali się z zasadami obowiązującymi podczas mediacji, a ponadto sami stworzyli i podpisali zawartą ugodę.

Fot.: Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie