W Dobrzeniu zatańczą zumbę już jedenasty raz. Tym razem dla Karola Stadnika

X Charytatywny Nocny Maraton Zumby   © Tomasz Chabior

XI Charytatywny Nocny Maraton Zumby w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się już 8 czerwca (piątek) o godz. 20:00. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie 2-letniego Karola Stadnika.

Chłopiec cierpi na zespół Bealsa – genetyczne nieprawidłowości w budowie kośćca i mięśni. Największym zagrożeniem jest dla niego własny kręgosłup – nieproporcjonalnie długi i wygięty. Jego deformacja każdego dnia się pogłębia i miażdży narządy w klatce piersiowej.

Zniszczona została już tchawica. Zaczyna także brakować miejsca dla płuc. Pomóc Karolowi może tylko nowatorska operacja w Stanach Zjednoczonych. Jak dotąd wykonano zaledwie sześć podobnych.

Maraton poprowadzi sześcioro instruktorów – Kasia, Natalia, Monika, Ola, dwie Anie oraz Szymon. Dorośli i studenci za wstęp będą musieli zapłacić 20, a uczniowie 10 zł. Dzieci będą mogły wejść za darmo.

Poprzedni maraton w dobrzeńskiej hali odbył się w grudniu. Zumbę tańczyło wtedy 158 osób – mnóstwo kobiet i kilku mężczyzn. Zebrano wówczas 2,7 tys. zł dla chorego na mózgowe porażenie dziecięce Antka Kołowskiego.

Dziesiąty maraton miał być ostatnim, ale zaprotestowały jego uczestniczki.

– mówiła po ostatnim maratonie jego organizatorka, Miłosława Moździoch.

Patronat nad XI Charytatywnym Nocnym Maratonem Zumby objął portal informacyjny powiatu opolskiego Opowiecie.info.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.