Taką decyzję po przeanalizowaniu dwunastu zgłoszonych ofert podjął dziś Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu. Pozostaje jeszcze 10 dni na odwołania pozostałych firm, które brały udział w przetargu.

Przypomnijmy: koperty otwarto 15 stycznia. Częstochowski Drog-Bud zaproponował najniższa cenę. Ostatecznie ustalono ją na 106,8 mln złotych. Budowa ma się rozpocząć już w kwietniu.
Częstochowski DROG-BUD specjalizuje się w wykonywaniu przebudów dróg krajowych i wojewódzkich wykorzystując przy tym technologie MCE, stabilizacji oraz pełnej wymiany konstrukcji korpusu drogowego.

W naszym regionie współpracował przy budowie obwodnicy Głubczyc i przebudował drogę 454 w Kup.

Obwodnica Czarnowąsów to dwa odcinki drogowe. Pierwszy (1,48 km), prowadzony w obrębie Opola, zakłada budowę łącznika obwodnicy z ulicą Sobieskiego. Drugi (2,63 km) obejmuje budowę obwodnicy miejscowości Czarnowąsy i Borki. Całość ma być zrealizowana do końca 2017 roku.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Autorzy, którzy chcą, aby ich artykuły, napisane na łamach "Grupy Lokalnej Balaton" w latach 2013-2016, widniały na portalu informacyjnym Opowiecie.info proszeni są o przesłanie tytułu artykułu oraz zawartych w nim zdjęć na adres: news@opowiecie.info