Duże zainteresowanie II Piknikiem ekologicznym – główną rolę odegrały dzieci i budki lęgowe [AUDIO]

Piknik zgromadził pokolenia, a do Dobrzenia Wielkiego przyjechali mieszkańcy całego powiatu opolskiego   © Tomasz Chabior

Około 1 tys. osób spędziło sobotnie popołudnie na II Pikniku Ekologicznym połączonym z obchodami Dnia Dziecka w Dobrzeniu Wielkim. Imprezę obok kąpieliska Balaton zorganizowały spółka Prowod i redakcja Opowiecie.info, a hasło przewodnie brzmiało „Środowisko ponad wszystko”.

– podkreśla Michał Stelmaszyk, zastępca dyrektora Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych.

Główną rolę na pikniku promującym ochronę środowiska odgrywały budki lęgowe. Każdy, kto chciał, mógł sam złożyć własną budkę i zabrać ją do domu. Przez całą imprezę skręcono i rozdano ich ponad sto.

– mówi Łukasz Kołodziej, właściciel portalu internetowego i miesięcznika Opowiecie.info.

Osoby, które przyszły na piknik mogły też obejrzeć występy lokalnych artystów. Na scenie pojawili się cyrkowcy „Cudaki”, grupy taneczne „Seniorita”, „Senioritka” i „Vita Dance” oraz zespoły i soliści Lokalnej Grupy Działania Stobrawski Zielony Szlak.

Goście pikniku zobaczyli także pokaz sztuk walki przygotowany przez członków klubu karate kyokushin „Champion” z Dobrzenia Wielkiego. Wystąpił też dla nich iluzjonista Bartosz Lewandowski, finalista popularnego programu telewizyjnego „Mam talent!”.

Ponadto, mali reprezentanci dwóch lokalnych klubów piłkarskich – TOR-u Dobrzeń Wielki i Victorii Chróścice – zmierzyli się ze sobą w meczu towarzyskim skrzatów, czyli grupy wiekowej przeznaczonej dla graczy urodzonych od 2012 do 2014 roku.

Atrakcji było jednak o wiele więcej – każdy uczestnik znalazł coś dla siebie, ale najwięcej przyjemności czekało na najmłodszych, którzy w sobotę obchodzili Dzień Dziecka. Mogli pobawić się na dmuchańcach, pomalować sobie twarz i obejrzeć z bliska wozy spółki Prowod, pojazdy straży pożarnej, policji i pogotowia, a nawet ciągnik siodłowy z naczepą firmy Astir.

Wielu z nich najbardziej zachwalało jednak bogato wyposażoną strefę gastronomiczną. Przekąski i napoje serwowali działacze stowarzyszenia „Borki – aktywni razem”, a pysznym ciastem częstowały członkinie koła gospodyń wiejskich „Dobrzenianki­”.

– ocenia Oliwer Witczak z Dobrzenia Wielkiego.

– przyznaje Alicja Reginek z Dobrzenia Małego.

– mówi Wojciech Trybała z Dobrzenia Wielkiego.

II Piknik ekologiczny był jednocześnie częścią obchodów 25-lecia istnienia spółki Prowod. Wśród atrakcji, które jej pracownicy przygotowali dla uczestników imprezy były wyścigi rzędów z wodą w roli głównej, m.i n. slalom między butelkami i rzut zgniecionymi plastikowymi butelkami do celu, którym był kosz na śmieci.

– ocenia Bogdan Lechowski, prezes zarządu spółki Prowod.

Piknik ekologiczny w Dobrzeniu Wielkim odbył się już po raz drugi. Zeszłoroczna edycja zgromadziła jednak o wiele mniej osób niż tegoroczna. Popularność tematów dotyczących ochrony środowiska i jej propagowanie przez redakcję Opowiecie.info sprawiło, że w drugiej edycji imprezy uczestniczyło już około 1 tys. osób.

– podsumowuje Łukasz Kołodziej.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.