„Działać lokalnie, myśląc globalnie” to hasło ubiegającego się o urząd wójta gminy Łubniany Krzysztofa Marsolka, który przedstawił swoje pomysły na najbliższą kadencję. Poświęcona temu była konferencja prasowa, zorganizowana w środę (3 kwietnia) w centrum Brynicy, w której uczestniczyli też kandydaci na radnych gminy i powiatu z KWW Śląscy Samorządowcy.

Krzysztof Marsolek - kandydat na wójta gminy Łubniany

Krzysztof Marsolek – kandydat na wójta gminy Łubniany

Kandyduję, ponieważ chcę pokazać, że nasza piękna gmina może być liderem i przykładem dla innych – mówił Krzysztof Marsolek. – Stawiam na rozwój, pozyskiwanie funduszy unijnych i urząd gminy pełny ludzi kompetentnych, a przy tym rozumiejących potrzeby mieszkańców.

Wśród pomysłów na najbliższą kadencję Krzysztof Marsolek wymienił powołanie rady biznesu, inwestycje drogowe, w tym dróg rolniczych, a także skoncentrowanie działań Gminy na pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Wspomniał też o problemie starzejącego się społeczeństwa i związanych z nim wyzwaniach, a jednocześnie o konieczności zadbania o ludzi młodych.

Jesteśmy w pięknej Brynicy, w której brakuje miejsca spotkań dla młodzieży. Jest sala, ale nieczynna. Trzeba zastanowić się co zrobić, aby pozyskać takie obiekty – mówił. – Widzę duży potencjał wśród młodych ludzi, którzy będą następnym pokoleniem działającym na rzecz naszej gminy.

Swoje poparcie dla kandydatury Krzysztofa Marsolka wyraził m.in. jeden z liderów KWW Śląscy Samorządowcy Rafał Bartek.

Moja obecność tutaj jest wyrazem tego, że wzajemnie się wspieramy. Wiemy, że cele stawiane przez naszego kandydata Krzysztofa Marsolka są do zrealizowania tylko we współpracy na różnych poziomach samorządu i w porozumieniu z tymi, którzy o wsparciu mogą decydować. Kluczowe są jednak kompetencje i znajomość nawet najmniejszych miejscowości – mówił. – Dobrze jest znać teren i sposoby rozwiązywania wyzwań, które się pojawiają.

Kandydatowi na wójta towarzyszyły również osoby ubiegające się o mandat radnego gminy Łubniany z KWW Śląscy Samorządowcy. Wśród nich jest Krzysztof Marsolek, startujący z okręgu nr 1 w Brynicy (ulice: ks. Klimasa, Kwiatowa, Łubniańska, Ogrodowa, Opolska, Polna, Powstańców Śląskich od nr 31 do końca). Pozostali to:

  • Norbert Dreier – okręg nr 3, Jełowa (ulice: Dworcowa, Księdza Jana Sygulli, Kwiatowa, Laskowa, Łączna, Mokra, Opolska, Osiedlowa, Polna, Prosta, Spokojna, Storczyków, Świętego Wojciecha);
  • Ewald Fila – okręg nr 4, Jełowa (ulice: Brzozowa, Dębińska, Hucka, Kupska, Leśna, Nadleśna, Starodworcowa, Wolności);
  • Bernadeta Drąg – okręg nr 5, Jełowa (ulice: Młyńska, Oleska, Staroopolska, Sołectwa: Grabie, Kobylno);
  • Waldemar Kalina – okręg nr 6, Biadacz;
  • Robert Iszczyński – okręg nr 7, Kępa (ulice: Luboszycka, Miła, Niezapominajek, Opolska, Słowackiego, Spokojna, Stokrotek, Tulipanów, Wróblińska, 1 Maja);
  • Martin Kotula – okręg nr 8, Kępa (ulice: Akacjowa, Grunwaldzka, Kasztanowa, Krótka, Lipowa, Łąkowa, Nowa, Orzechowa, Polna, Reymonta, Spacerowa, Sportowa, Zawadzka, Zbożowa, Zielona);
  • Waldemar Brisch – okręg nr 11, Kolanowice, Masów;
  • Krystian Czech – okręg nr 12, Dąbrówka Łubniańska;
  • Rafał Leja – okręg nr 14, Łubniany (ulice: Brzozowa, Dworcowa, Krótka, Krzyżula, Księdza Karola Łysego, Osowska, Piękna, Polna, Powstańców Śląskich, Słoneczna).
Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze