Tłum małych przebierańców wypełnił całą salę wiejską znajdującą się w budynku remizy OSP Dobrzeń Mały. W miniony czwartek, 16 lutego, odbyła się tam zabawa karnawałowa dla dzieci.

Tego dnia na parkiecie można było zobaczyć między innymi: królewny, jednorożce, gejsze, żabkę, tygryska, pszczółkę, motyla, pielęgniarkę, policjanta, strażaka, ninję, Robina Hooda, Spidera Mana, Creepera, ekipę z „Psiego Patrolu” i popularną ostatnio Wednesday należącą do Rodziny Adamsów.

– Frekwencja jest duża, trudno te dzieci policzyć, ale myślę, że jest ich około 150, a do tego dochodzą jeszcze rodzice. Wniosek z tego taki, że warto organizować podobne imprezy – mówił Jan Kołodziej, sołtys Dobrzenia Małego. – Udział w zabawie jest całkowicie darmowy. Zawsze staramy się tak organizować miejscowe wydarzenia, żeby każdy mógł przyjść, i aby wszyscy byli zadowoleni.

Dzieciaki rozweselał Animator Mirek, który nie tylko serwował muzykę, ale również dawał pomysły i prowadził kolejne zabawy. Równolegle odbywały się też warsztaty plastyczne o karnawałowej tematyce, ich uczestnicy mogli zrobić sobie chociażby karnawałowe maski.

Skoro bal przebierańców odbył się w tłusty czwartek, to obowiązkowym poczęstunkiem na stole były rzecz jasna pączki. Na uczestników imprezy czekały również inne słodycze, a także owoce i frytki.

Podobne imprezy odbywają się w Dobrzeniu Małym od wielu lat, jednak te bale organizowane przez miejscową radę sołecką – a czwartkowy był właśnie jedną z takich zabaw – od 2019 roku. Była to jego trzecia edycja, podobne odbyły się w latach 2019 i 2022. Sołtys zapowiedział też, że za rok można spodziewać się czwartego balu.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.