Konkursy dla rodzin, zabawy dla dużych i małych, a także słodki poczęstunek. Tak wyglądał Dzień Dziecka w Kaniowie, który odbył się w niedzielę (28 maja) na placu przy świetlicy wiejskiej. 

Dzień Dziecka rozpoczął się o godz. 14:00, a wraz z nim liczne atrakcje – przede wszystkim dla dzieci, bo to właśnie ich święto obchodzone było tego niedzielnego popołudnia. Plac przy świetlicy wiejskiej w Kaniowie przystrojony kolorowymi balonami i ozdobami wykonanymi z papieru, stał się miejscem wprost idealnym dla wszystkich dzieci.

–  Dzień Dziecka świętujemy już w maju, dlatego że w czerwcu czekają jeszcze inne imprezy, przez co moglibyśmy nie zdążyć z organizacją –  mówiła Gabriela Kachel, przewodnicząca KGW Leśne Babki z Kaniowa. – W programie znajdują się przede wszystkim pokazy chemiczne. Zaprosiliśmy p. Wojciecha Sudnickiego, który jest z zawodu chemikiem i prezentuje wielkie chemiczne ,,show”. Dodatkowo będą: wyścigi rządów, turniej rodzinny, malowanie twarzy i oczywiście wata, lody i popcorn. Myślę, że będzie ciekawie, wesoło i przyjemnie.

Główną atrakcją były pokazy chemiczne zaprezentowane przez Lab of Life. Najmłodsi mogli zobaczyć, jak wyglądają doświadczenia chemiczne i eksperymenty przedstawione w niebanalny sposób. Czekało laboratorium zabawy, laboratorium przygody i laboratorium wiedzy. Oprócz tego przygotowano różnorodne zabawy dużych i małych, konkursy dla całych rodzin i słodki poczęstunek.

@opowiecie.info Konkursy dla rodzin, zabawy dla dużych i małych, a także słodki poczęstunek. Tak wyglądał Dzień Dziecka w Kaniowie, który odbył się w niedzielę (28 maja) na palcu przy świetlicy wiejskiej. 🎀🎲🪁 #dzieńdziecka #childrenday #dzieci #children #dziecinstwo #zabawa #zabawadladzieci #fun ♬ Cute heartwarming children pet sports day – SOUND BANK

– Koło Gospodyń Wiejskich Leśne Babki z Kaniowa powstało stosunkowo niedawno, bo pod koniec listopada ubiegłego roku. Członkinie koła są jednak bardzo aktywne – zaznaczała Gabriela Kachel. – Gdyby nie one, to nie doszłoby do organizacji dzisiejszej imprezy dla dzieci. Wspólnie, przez dwa dni, pracowałyśmy pełną parą i mam nadzieję, że efekty tej pracy są widoczne.

Obchody Dnia Dziecka były także okazją do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć, czy to rodzinnych, czy dziecięcych. Posłużyć do tego mogła specjalnie przygotowana ramka do zdjęć, na której widniał kolorowy napis: ,,Dzień Dziecka”.

– Bardzo fajna zabawa, fajna impreza. Na twarzy mam namalowanego tygrysa, a teraz jem naleśniki i naprawdę mi się podoba. Pogoda też jest super – przyznał Wojtek, uczestnik imprezy.

Dzień Dziecka został zorganizowany przez: KGW Leśne Babki z Kaniowa, radę sołecką miejscowości, OSP Kaniów i gminę Popielów. Finansowany z budżetu Urzędu Gminy w Popielowie, funduszy sołeckich i funduszy na rzecz działania profilaktycznego.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.